Kilpailutoiminta

Tulosta

Runkokalenteri 2017-2018

(päivitetty 17.10.2017) 

 

SYKSY 2017  
Heinäkuu  
01.07. - 02.07.  
01.07. - 09.07. EBT 5 - V Brunswick Madrid Challenge, Espanja Madrid
08.07. - 09.07.  
08.07. - 16.07. EBT 6 - 13th Storm San Marino Open
15.07. - 16.07.  
15.07. - 23.07. EBT 7 - Track Dream-Bowl Palace Open, Saksa
20.07. - 24.07. World Games 2017 Puola Wroclaw
29.07. - 30.07.  
   
Elokuu  
05.08. - 06.08.  
12.08. - 13.08.  
13.08. - 21.08. Seniorien MM-kilpailut Saksa Munchen
13.08. - 27.08. EBT 8 - Storm Lucky Larsen Masters, Malmö Ruotsi
19.08. - 20.08.  
26.08. - 27.08. Junnu tour 1 Tali
27.08. - 03.09. EBT 9 - Odense International, Tanska
   
Syyskuu  
02.09. - 03.09.  
09.09. - 10.09. VS 1, miesten SM-liiga ja 1-sarja
09.09. - 17.09. EBT 10 - Scheveningen Dutch Open, Hollanti
16.09. - 17.09. Ranking 1, Tampere Kauppi
23.09. - 24.09. SVS 1
30.09. - 01.10. Junnu tour 2, Lappeenranta
   
Lokakuu  
06.10. - 15.10. EBT 11 - Norwegian Open 2017 by Brunswick, Norja
04.10. - 06.10. Veteraanien liittomylly Lahti
06.10. Veteraaninaisten liittomylly Tali
07.10. - 08.10. VS 2, naisten ja miesten SM-liiga ja miesten 1-sarja
12.10. Veteraanien VS 1
14.10. - 15.10. Ranking 2,  Raisio
21.10. - 22.10.  
23.10. - 29.10. Euroopan mestarien cup Wien Itävalta
28.10. - 29.10. SVS 2
   
Marraskuu  
02.11. Veteraanien VS 2
04.11. - 05.11. Liittomyllyt miehet, naiset, nuoret
04.11. - 12.11. QubicaAMF World Cup, Hermosillo, Meksiko
11.11. - 12.11. Junnu tour 3, Pori
18.11. - 19.11. VS 3, naisten SM-liiga
25.11. - 26.11.  
24.11. - 04.12. MM-kilpailut, Las Vegas USA
   
Joulukuu  
02.12. - 03.12.  
09.12..-.10.12.  
16.12. - 17.12.  
23.12. - 24.12. Joulu
30.12. - 31.12.  
   
   
KEVÄT 2018  
Tammikuu  
26.12. - 07.01. EBT 1 - 38th AIK International Tournament Powered by Track, Ruotsi
02.01. - 21.01. Firma SM-kilpailut Tampere
05.01. - 14.01. EBT 2 - Brunswick Ballmaster Open, Helsinki
06.01. - 07.01.  
13.01. - 14.01.  
14.01. - 21.01. EBT 3 - 30th Irish Open Championships
18.01. Veteraanien VS 3
20.01. - 21.01. SVS 3, Junnu tour 4, Raisio
22.01. - 25.02. Seniorien SM kilpailut Kouvola
24.01. - 26.01. Veteraanien valtakunnallinen joukkuturnaus Tampere
27.01. - 28.01. VS 4, naisten ja miesten SM-liiga ja miesten 1-sarja
   
Helmikuu  
01.02. Veteraanien VS 4
03.02. - 04.02. Ranking 3, Tali
10.02. - 11.02. Junnu tour 5, Riihimäki
17.02. - 18.02. SVS 4
24.02. - 25.02.  
26.02. - 08.04. Veteraanien SM-kilpailut Rauma
   
Maaliskuu  
01.03. Veteraanien VS 5
03.03. - 04.03. SM finaali seniorit Kouvola
11.03. Ranking finaali, Lahti
10.03. - 18.03. EBT 4 - Brunswick Euro Challenge, Saksa
17.03. - 18.03.  
22.03. Veteraanien VS finaalit ja karsinnat
24.03. - 25.03. VS 5, naisten ja miesten SM-liiga ja miesten 1-sarja
24.03. - 29.04. Nuorten ja juniorien SM Kuortane
24.03. - 02.04. Juniorien EM-kilpailut, Tanska Alborg
31.03. - 01.04. pääsiäinen
   
Huhtikuu  
07.04. - 08.04. Junnu tour 6, Lahti, SVS 5 finaalit ja karsinnat
09.04. - 06.05. Naisten SM Kupittaa
14.04. - 15.04.  
15.04. - 22.04. EBT 5 - Hammer Bronzen Schietspoel Tournament 2018, Holllanti
18.04. - 20.05. Miesten SM  Tampere
21.04. - 22.04. SM finaali veteraanit Rauma
21.04. Junnu tour Grande finale, Turku Kupittaa
23.04. EBT Masters 2018, Hollanti Tillburg
28.04. - 29.04. VS 6, finaalit ja karsinnat
   
Toukokuu  
05.05. - 06.05. SM finaali junoripojat ja nuoret pojat, Kuortane
09.05. - 13.05. Firmakeilailun EM-kilpailut Ranska
12.05. - 13.05. SM finaali Junioritytöt ja nuoret tytöt, Kuortane
19.05. - 20.05. SM finaali naiset Kupittaa
20.05. - 27.05. EBT 6 - Kegel Aalborg International 2018, Tanska
26.05. - 27.05. SM finaali miehet A Tampere
   
Kesäkuu  
02.06. - 03.06. SM finaali miehet B Tampere
06.06. - 17.06. Naisten EM-kilpailut,  Brüssel Belgia
09.06. - 10.06.  
16 06. - 17.06.  
23.06. - 24.06. Juhannus
23.06. - 30.06. Seniorien EM-kilpailut, Itävalta Wien
30.06. - 01.07.  
   
2018  
24.07 .- 03.08. Nuorten MM-kilpailut, Detroit USA
22.10. - 29.10. Euroopan mestarien cup, Saksa Langen
24.11. - 06.12. Miesten MM-kilpailut  Hong Kong
   
EBT 2018  
30.06. - 08.07. EBT 7 - VI Brunswick Madrud Challenge, Espanja
07.07. - 15.07. EBT 8 - 14th Storm San Marino Open
14.07. - 22.07. EBT 9 - Trak Dream-Bowls Palace Open, Saksa
26.08. - 02.09. EBT 10 - Odense  International, Tanska
25.08. - 09.09. EBT 11 - Lucky Larsen Masters, Ruotsi
08.09. - 16.09. EBT 12 - Rome Open, Italia
05.10. - 14.10. EBT 13 - Norwegian Open 2018 by Brunswick
   
2019  
13.04. - 22.04. Juniorien EM-kilpailut, Riika Latvia
05.06. - 16.06. Miesten EM-kilpailut, München Saksa
19.08. - 28.08. Naisten MM-kilpailut, Las Vegas USA
29.08. - 08.09. Seniorien MM-kilpailut, Las Vegas USA
21.10. - 27.10. Euroopan mestarien cup, Ankara Turkki