Kilpailutoiminta

Tulosta

Jassien Syyskisa

8.10.-4.11.2018

4 sarjaa eur, 4 erillistä viikkokilpailua

Tasoitukset: 210/80%, max 44p/sarja

Kilpailumaksu: 4sarjaa 20€, jun 15€, rajaton uusinta

Kilpailupäivät: ma klo 16.30, 18.00 ja 19.30, to klo 11.00, 12.3, 19.30 ja 21.00,

la klo 10.30, 12.00 ja 13.30, su klo 10.30, 12.00, 14.00 ja 15.30

POIKKEUKSET: to 11.10 . ei klo 11.00 ja 12.30 vuoroja

                           la 27.10. Myynnin ja markkinoinnin SM -kilpailut klo 10.00, 11.30, 14.00 ja

                             15.30. Radanhoito klo 10.00 ja 14.00 vuoroihin

                           su 14.10. ei klo 15.30 pelivuoroa

Viimeinen kilpailuerä: 4.11.2018 klo 15.30

Radanhoito tehdään päivän ensimmäiseen ja torstain ensimmäiseen iltapelivuoroon sekä tarvittaessa sunnuntain kolmanteen pelivuoroon

 

Alkukilpailussa 6 lämmittelyheittoa/pelaaja.  Finaalissa lämmittely 10min ja toisessa vaiheessa 5 min

Finaali: sunnuntaina 11.11.2018 klo 16.00

10 parasta 4 + 4 sarjan tulosta, 5 parasta 4 + 4 + 4 sarjan tulosta, 5 parasta 4 + 4 + 4 + 4 sarjan tulosta

Finaalin pelitapa am, 4 sarjaa, jonka jälkeen 8 parasta jatkaa 4 sarjaa ed. tuloksiin

Palkinnot: 1.) 300€, 2.) 200€, 3.) 100€, 4.-5.) 80€, 6.-8.) 60€, 9.-20.) 40€

KIlpailu on Hyvinkää Rankingin 2. osakilpailu

Kilpailun järjestäjä: Jassit ry

Kilpailun johtaja: Risto Ovaska

Kilpailun hyväksyjä: Hyvinkään Keilailuliitto ry

Ilmoittautumiset: Hyvinkään keilahalli, Kauppalank.7-11, puh.019-453 815

Kilpailumainos

Rataprofiili

 

FINAALIN TULOKSET

 

JASSIEN SYYSKISA
FINALISTIT SUNNUNTAINA 11.11.2018 KLO 16.00:

Nimi Seura Yht. (tas)

4 + 4 sarjaa:

1. Luoto Sami Pinjets 965 (0) + 885 (0) =1850 (0)
2. Westlin Joakim Pinjets 936 (0) + 890 (0) =1826 (0)
3. Ivaska Vesa HyKe 1005 (88) + 821 (88)= 1826 (176)
4. Lindholm Jukka Bermuda BT 941 (64) + 876 (56) =1817 (120)
5. Rydberg Eeli Pinjets 953 (24) + 859 (24)= 1812 (48)
6. Hämäläinen Yrjö Jassit 925 (92) + 881 (88)= 1806 (180)
7. Heino Sami Pinjets 922 (0) + 869 (0)=1791 (0)
8. Tamminen Tuula aCat 899 (40) + 889 (40) =1788 (80)
9. Ylikoski Juha Bermuda BT 899 (136) + 876 (136) =1775 (272)
10. Heino Mika Pinjets 890 (0) + 883 (0)= 1773 (0)

+ 4 + 4 + 4 sarjaa:

Ovaska Risto Jassit 896(68) + 853(64) + 848(64)=2597(196)
Ikäheimonen Matti Ysisata 914(28) + 854(28) + 801(28)02569(84)
Pitkänen Olli-Pekka Pinjets 883 + 870 + 795=2548(0)
Tamminen Jarmo UK88 880(56) + 841(56) + 825(56)=2546(168)
Tuovinen Yrjö Siniset 859(132) + 843(132) + 841(132) = 2543(396)

+ 4 + 4 + 4 + 4 sarjaa:
Laukkanen Hannu Bermuda Bt 867(8) + 842(8) + 833(12) + 826(12)=3368(40)
Niemi Timo Bermuda Bt 866(84) + 850(80) + 815(80) + 811(76)=3342(320)
Honkonen Tomi Kamut 884(56) + 832(56)+ 805(56) + 803(52) = 3324(220)
Hietanen Matti UK88 859(136) + 844(136) + 823(140) + 790(136) = 3316(548)
Jacklin Risto GBF 917(104) + 806(104) + 793(104) + 774(104)=3290(416)

 

Alkukilpailun tuloksia:

4 + 4 sarjaa

4 + 4 + 4 sarjaa

4 + 4 + 4 + 4 sarjaa

Mika Heino  Pinjets 300 radalla 8  20.10.2018

Sami Luoto   Pinjets 300 radalla 4   25.10.2018


« Palaa