Kilpailutoiminta

Tulosta

Punkaharjun Keilaajat 50-v juhlakilpailu

ALKUKILPAILUAIKA 16.10-8.12.2018 6 SRJ EU KESKIARVOTASOITUKSIN, KTS ERILLISET KILPAILUSÄÄNNÖT
KILPAILUMAKSU,MYÖS UUSINNAT 28€
FINAALI SU 9.12.2018 KLO 12.00
PALKINNOT:
1. 700€ 2. 400€ 3. 200€ 4. 130€ 5. 100€ 6. 80€
7. 60€ 8. 50€ 9. 40€ 10. 40€ 11. 30€ 12. 30€
PALKINTOJEN YHTEISSUMMA 1860€
KILPAILUVUOROT:
TI KLO 18.00,TÄHKÄN JA PUKEN VAKIOVUORO. MYÖS ULKOPUOLISET VOIVAT HEITTÄÄ KILPAILUUN,KILPAILUOLOSUHTEET
KE KLO 18.00

SU KLO 13.00
MUINA AIKOINA SOPIMUKSESTA
PSKL:N JÄRJESTÄMÄ JA HYVÄKSYMÄ KILPAILU VARAUKSET 044 235389

PUNKAHARJUN KEILAAJAT 50-V JUHLAKISAN SÄÄNNÖT

KILPAILU ON AVOIN KANSALLINEN
JÄRJESTÄJÄ JA HYVÄKSYJÄ PUNKAHARJUN SEUDUN KEILAILULIITTO RY
KILPAILUN JOHTAJA ESA LAJUNEN,PUH 050 4601527

ALKUKILPAILU 6 SRJ EU KESKIARVOTASOITUKSIN 210/155/70% MAX 39 p/srj
RATAHOITO ENNEN JOKAISTA KILPAILUERÄÄ,ÖLJYPITUUS 39 FT
RAJATON UUSINTA
FINAALIIN 12 PARASTA TASOITUKSELLISTA TULOSTA

VIIMEINEN KILPAILUVUORO LA 8.12.2018 KLO 13.30

FINAALI SU 9.12.2018 KLO 12.00
LÄHTÖ NOLLILTA,ALKUKILPAILUJEN TASOITUKSET
6 SRJ EU
6 PARASTA JATKAA 2 SRJ EDELLISIIN
PUDOTUSPELIT YKSI SRJ EU,
4:S VS 3:S,EDELLISEN VOITTAJA VS 2:S,EDELLISEN VOITTAJA VS 1:S,
KILPAILU ON KKK:N SÄÄNTÖJEN MUKAISESTI SEN OSAKILPAILU

 

Tulokset,päivitetty 14.11.2018

LUOKKA M-D
Nimi Seura Liitto Tulos Sarjamäärä (tas) (x) (viim.s.)
1. Matti Nokelainen Purilaat Savonlinna 1318 6 (24)
2. Arto Kosonen PuKe Punkaharju 1288 6 (24)
3. Arto Laukkanen Tähkä Punkaharju 1272 6 (174)
4. Pekka Pulkkinen Tähkä Punkaharju 1254 6 (132)
5. Heikki Ruohoaho Purilaat Savonlinna 1217 6 (54)
6. Olavi Laukkanen Purilaat Savonlinna 1213 6 (36)
7. Harri Niskanen F-R Savonlinna 1205 6 (168)
8. Jouko Jylhä Jousi Simpele 1198 6 (66)
9. Arto Kiiski F-R Savonlinna 1196 6 (108)
10. Asko Leppänen Tähkä Punkaharju 1192 6 (138)
11. Jukka Oikari F-R Savonlinna 1173 6 (150)
12. Samu Kiiski Ysisata Varkaus 1167 6 (0)
13. Ari Kupiainen Purilaat Savonlinna 1167 6 (132)
14. Jarkko Ruohoaho Ysisata Varkaus 1159 6 (102)
15. Kari Kupiainen Purilaat Savonlinna 1152 6 (198)
16. Asko Koskela BT Helsinki 1142 6 (36)
17. Seppo Koukkari XB Etelä-Karjala 1142 6 (162)
18. Esko Melartin Jousi Simpele 1136 6 (114)
19. Risto Seppänen F-R Savonlinna 1131 6 (144)
20. Saul Kojo Jousi Simpele 1128 6 (90)
21. Kari Sistonen F-R Savonlinna 1118 6 (192)
22. Kari Haverinen Tähkä Punkaharju 1117 6 (150)
23. Esa Lajunen PuKe Punkaharju 1113 6 (150)
24. Esko Jaakkola XB Etelä-Karjala 1087 6 (132)
25. Jorma Pyysalo XB Etelä-Karjala 1033 6 (234)
26. Jari Joronen Kar-Pa Simpele 1027 6 (24)
27. Pertti Laamanen XB Etelä-Karjala 1005 6 (162)
28. Arto Makkonen F-R Savonlinna 927 6 (144)

 


« Palaa