Järjestötoiminta

Tulosta

SUOMEN KEILAILULIITON HALLITUS 2019-2020

Liittovaltuuston sääntömääräinen syyskokous 15.12.2018 valitsi puheenjohtajaksi seuraavaksi kaksivuotiskaudeksi Perttu Jussilan Tampereelta. Varapuheenjohtajaksi valittiin  Raimo Palokoski Turusta. 

                                                         
Puheenjohtaja Perttu Jussila, Tampere perttu.jussila@keilailu.fi
Varapuheenjohtaja Raimo Palokoski, Turku raimo.palokoski@gmail.com
                                                                          
Jani Koivukangas, Paimio jani.koivukangas@hanhivaara.fi
Arto Hyvönen, Kuopio           artokhyvonen@me.com
Ossi Kauppi, Oulu          ossi.kauppi@gmail.com
Jari Kallio, Jämsänkoski jari.k.kallio@upm.com
Janne Kolhonen, Helsinki           jkolhonen@gmail.com
Jari Ratia, Espoo          jari.ratia@kaatolupa.fi
Sami Lehtimäki, Seinäjoki        lehtimakisoini@gmail.com
Jaakko Räikkönen, Rauma           jaska.raikkonen@dnainternet.net

Henkilökohtaiset varajäsenet

Jani Koivukangas - Ari Palm, Salo
Arto Hyvönen - Juha Immonen, Varkaus
Ossi Kauppi - Juhani Niskanen, Oulu
Jari Kallio - Hannele Impola, Lahti
Janne Kolhonen - Risto Spora, Helsinki
Jari Ratia - Jukka Nurminen, Porvoo
Sami Lehtimäki - Jakob Nyblom, Kokkola
Jaakko Räikkönen - Arto Lehtoruusu, Pori