Järjestötoiminta

Tulosta

Suomen Keilailuliiton puheenjohtajat

  • 06.01.1939 - 09.11.1940      Ossi Rosokivi
  • 10.11.1940 - 30.06.1971      Kauko Ahlström SKL:n kunniapuheenjohtaja 1971 - 3.3.1983
  • 01.07.1971 - 30.06.1974      Fredrik Castrén
  • 01.07.1974 - 30.06.1980      Eero Routamo
  • 01.07.1980 - 31.12.1983      Harri Liljendahl
  • 01.01.1984 - 31.12.1992      Sampsa Ahokas SKL:n kunniapuheenjohtaja 1.1.1993 - 12.2.2011
  • 01.01.1993 - 31.12.1994      Markku Tilli
  • 01.01.1995 - 31.12.2006      Heikki Sarso
  • 01.01.2007 - 10.12.2007      Jouni Helminen
  • 12.01.2008 - 31.12.2016      Harri Järvinen, SKL:n kunniajäsen 18.5.2017 -
  • 01.01.2017 -                         Perttu Jussila