SM-kilpailut

Tulosta

Joensuussa keilataan B-tason loppukilpailua

25.05.2017

Kevään viimeinen SM-loppukilpailujen viikonloppu käynnistyy tänään Joensuussa pelattavilla B-tason finaaleilla. Pelit alkavat kello 09:00 ja mestari on selvillä iltakuuden tienoilla. 

B-tason karsintaa keilasi Joensuussa 694 miestä, finaaliin selviytyneistä 40 parhaasta radoilla on tänään 36. Loppukilpailu aloitetaan kahdeksan sarjan pelillä, sen jälkeen kahdeksan parasta jatkaa round robiniin ja siitä edelleen kolme parasta pudotuspeleihin.

Seija Lankinen

      8s. ka.   1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.
1. Sami Johansson Eleven, Vantaa 1606 200,8   194 207 206 227 171 194 199 208
2. Niko Rasi Alfa BC, Raisio 1587 198,4   189 206 224 180 239 208 159 182
3. Seppo Rand Kasi-Viis, Kotka 1574 196,8   159 189 215 195 184 202 184 246
4. Markku Loppinen Uljas, Tampere 1570 196,3   213 233 219 178 172 204 174 177
5. Tapani Sarjanoja OPS, Oulu 1545 193,1   223 231 181 214 189 191 165 151
6. Esko Ahde OPS, Oulu 1528 191,0   200 181 208 165 203 192 169 210
7. Juhani Huhtanen Ke-Sa, Imatra 1527 190,9   178 185 188 169 233 189 186 199
8. Timo Lampi SQB, Seinäjoki 1519 189,9   203 177 182 210 184 172 209 182
9. Nihat Manis Mainarit, Varkaus 1507 188,4   125 219 210 169 193 234 179 178
10. Antero Rautiainen Jytky, Kouvola 1499 187,4   187 203 158 199 203 169 206 174
11. Markku Koistinen Veljmiehet, Kuopio 1485 185,6   161 209 215 169 142 184 194 211
12. Riku Linna  Seiskat, Tampere 1474 184,3   178 166 179 245 203 157 178 168
13. Jarmo Tamminen UK88, Hyvinkää 1466 183,3   176 153 185 182 184 180 191 215
14. Jukka Heikkinen Ufot, Varkaus 1465 183,1   145 152 215 183 180 185 196 209
15. Antti Loikala Jytky, Kouvola 1464 183,0   186 138 177 210 177 176 188 212
16. Henry Niemi VIS, Vaasa 1455 181,9   180 175 215 197 173 145 157 213
17. Tapio Nokelainen KooTeeKoo, Imatra 1453 181,6   170 188 198 154 160 213 201 169
18. Hannu Meriläinen Rojjaas, Kuopio 1436 179,5   173 166 191 157 203 172 187 187
19. Jari Keski-Hakuni Sisu, Seinäjoki 1412 176,5   192 169 209 155 167 131 232 157
20. Markku Pelkonen TKS, Helsinki 1406 175,8   173 170 176 167 189 175 168 188
21. Kimmo Ihalainen St. Michel, Mikkeli 1400 175,0   204 208 160 145 184 170 158 171
22. Miko Hallikainen KooTeeKoo, Imatra 1396 174,5   180 202 162 172 149 186 181 164
23. Jarmo Koski X-Company, Lpr 1396 174,5   237 125 168 191 186 168 155 166
24. Joni Kärkkäinen Rännärit, Äänekoski 1384 173,0   233 135 142 133 155 210 188 188
25. Hannu Anttonen Jousi, Simpele 1382 172,8   171 149 171 170 208 173 204 136
26. Jussi Vuori K-29, Turku 1368 171,0   195 161 183 162 179 192 149 147
27. Kai Oksa JsK, Kauhajoki 1363 170,4   195 192 187 144 152 164 140 189
28. Raimo Laitinen Ysisata, Varkaus 1363 170,4   176 173 166 159 148 170 183 188
29. Aki Korpela Se-Pe, Seinäjoki 1356 169,5   149 199 176 173 146 160 190 163
30. Ari Kallio Watterit, Varkaus 1354 169,3   144 173 180 180 146 183 166 182
31. Kari Korhonen Watterit, Varkaus 1331 166,4   161 168 154 158 176 181 169 164
32. Jaakko Oinonen St. Michel, Mikkeli 1317 164,6   177 151 202 168 174 134 158 153
33. Ari Kotiranta Ke-Ka 53, Pori 1315 164,4   187 160 181 177 186 133 132 159
34. Markku Kontturi Kamut, Hyvinkää 1309 163,6   162 168 174 173 177 126 168 161
35. Markku Puurunen HuTuKe, Jyväskylä 1232 154,0   146 165 160 152 153 154 175 127
36. Simo Uosukainen IKK, Imatra 1229 153,6   116 169 144 178 180 98 185 159

« Palaa