SM-kilpailut

Tulosta

Miesten SM-loppukilpailu käynnissä

27.05.2017

Joensuussa on tänään lauantaina ja huomenna sunnuntaina keilahallissa melkoinen vilske, kun pelataan päätökseen miesten SM-kilpailu sekä sunnuntaina myös naisten kolmen parhaan mitalipelit. 

Lauantaiaamuna kello 09:00 karsinnassa sijoille 25 - 48  tulleet miehet aloittavan ensimmäisen kahdeksan sarjan pelinsä. Tästä ryhmästä kolme miestä on jäänyt pois eli pelin aloittaa 21 keilaajaa.
Kärkiryhmä (sijat 1 - 24) aloittaa kello 13:00. Kahdeksan sarjan 24 parasta jatkaa toisella samanmittaisella osiolla alkaen kello 17:00. Sitten on selvillä 12 parasta, jotka keilaavat round robinin huomenna alkaen kello 09:00. Mitalipelit alkavat sunnuntaina kello 15:00.

Tulosten seuranta tuttuun tapaan sarjoittain tällä sivulla. 

Seija Lankinen  

      8s. ka.    1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.
1. Samuli Tiainen Siniset, Riihimäki 1689 211,1   224 225 226 187 206 222 196 203
2. Kaaron Salomaa Bay, Lahti 1686 210,8   230 207 207 200 183 224 192 243
3. Timo Raatikainen GB, Helsinki 1681 210,1   209 187 208 193 221 234 225 204
4. Tatu Hirvonen Joe's Gold, Joensuu 1657 207,1   173 254 232 176 226 177 246 173
5. Peter Strömberg Tornados, Helsinki 1619 202,4   182 177 198 237 238 190 195 202
6. Tomas Käyhkö Mainarit, Varkaus 1599 199,9   176 216 200 238 215 173 210 171
7. Jarno Palm RKM, Forssa 1580 197,5   155 196 182 235 212 175 227 198
8. Jesse Launia Valtti, Lahti 1546 193,3   182 189 164 178 189 212 235 197
9. Paavo Pakonen DC, Oulu 1544 193,0   210 195 206 169 161 215 225 163
10. Antero Reen Kera, Kerava 1539 192,4   202 219 185 179 168 214 169 203
11. Risto Sankilampi Ysisata, Varkaus 1521 190,1   169 204 204 191 181 192 201 179
12. Erkki Koivuranta TKK, Tampere 1520 190,0   245 195 177 167 185 189 176 186
13. Timo Alho TKK, Tampere 1501 187,6   191 192 182 216 184 173 206 157
14. Kai Virtanen GB, Helsinki 1495 186,9   165 195 183 199 193 183 180 197
15. Lasse Jetsonen Hakaset, Hml 1488 186,0   215 183 176 214 195 171 178 156
16. Santtu Juutilainen BC Story, Vantaa 1477 184,6   169 191 177 172 187 187 214 180
17. Raimo Mustajärvi Jyrä, Helsinki 1471 183,9   207 212 128 182 188 176 191 187
18. Henry Laine TPS, Turku 1469 183,6   191 173 201 181 203 180 180 160
19. Tomi Väänänen Cosmic, Joensuu 1428 178,5   233 151 166 154 194 177 154 199
20. Matti Nokelainen Purilaat, Savonlinna 1397 174,6   202 160 191 171 170 162 172 169
21. Mika Salminen FBC, Forssa 1369 171,1   169 205 184 147 153 181 148 182

« Palaa