Ranking

Tulosta

Rankingin pistetilanteet

04.02.2018

Rankingin pistetilannetta on nyt maanantaiaamuna hieman korjattu. Pisteet ovat ennallaan, Tain kilpailun 13.-18. sijoille tulleille on lisätty palkinnot. Kiitos Simon Susiluoto huomiosta ja korjauksesta! Toistaiseksi listat ovat epävirallisia.

Tässä kaikki pistetilastot. Ensin pistetilanne kokonaisuudessaan, sitten erityisryhmien (naiset, nuoret ja seniorit) viisi parasta, jotka menevät siis kiertuefinaaliin 11.3. Lahteen sekä viimeisenä 17 finaaliin menijää kokonaislistalta sen jälkeen, kun erityisryhmäläiset on poimittu pois.
Kuten mainittu, listat ovat epäviralliset vielä siihen saakka, kun ne on toimistolla tarkistettu ja säännöt tarkasti selvitetty. Viralliset listat tulevat sivuille Ranking-otsikon alle viimeistään tiistaina.

Mikäli havaitset listoilla virheitä, ilmoita niistä ystävällisesti suoraan minulle puhelimitse 0400 503597 tai sähköpostilla seija.lankinen@keilailu.fi.

Seija Lankinen

                 1.osakilpailu           2. osakilpailu          3. osakilpailu    yhteensä
        pisteet palkinnot pisteet palkinnot pisteet palkinnot pisteet palkinnot
1. Sanna Pasanen Giants Pori 48 400 80 900 80 900 208 2200
2. Teemu Raatikainen GB Helsinki 100 1500     34 200 134 1700
3. Joonas Jähi GB Helsinki 2   24 200 100 1500 126 1700
4. Perttu Jussila TKK Tampere 20 200 50 500 50 500 120 1200
5. Jari Ratia Bay Lahti 60 600 28 200 22 200 110 1000
6. Juuso Rikkola TPS Turku     100 1500     100 1500
7. Kimmo Lehtonen GB Helsinki 65 700 32 200     97 900
8. Tomas Käyhkö Mainarit Varkaus 44 300 48 400     92 700
9. Teemu Putkisto Bay Lahti     26 200 65 700 91 900
10. Sami Lampo TKK Tampere 16 200 65 700     81 900
11. Eliisa Hiltunen Bay Lahti 34 200 46 350 1   81 550
12. Petri Keituri TKK Tampere 32 200 44 300     76 500
13. Samu Valaranta TPS Turku 40 900 30 600 5   75 1500
14. Samuli Tiainen Siniset Riihimäki 10       48 400 58 400
15. Jesse Ahokas Bay Lahti 18 200 11   28 200 57 400
16. Lauri Sipilä Juvel-Team Hämeenlinna     22 200 30 200 52 400
17. Riku-Petteri Kivelä WRB Seinäjoki 50 500 1       51 500
18. Petteri Salonen TKK Tampere 46 350     5   51 350
19. Jarno Marjakangas TPS Turku 6       32 200 38 200
20. Kert Truus GB Helsinki     15 200 22 300 37 500
21. Sami Konsteri Bay Lahti     5   30 600 35 600
22. Matti Virta TKK Tampere 9   5   18 200 32 200
23. Olli Hossi Tornados Helsinki 30 200         30 200
24. Marjo Hirvonen Joe's Gold Joensuu 28 200         28 200
25. Mika Oksanen AS Kouvola 26 200         26 200
26. Simon Susiluoto AS Kouvola         26 200 26 200
27. Ani Juntunen Giants Pori     16 200 9   25 200
28. Pyry Puharinen GB Helsinki 24 200         24 200
29. Vilma Salo Bay Lahti         24 200 24 200
30. Krista Pöllänen Bay Lahti         23 350 23 350
31. Vesa Villman TKK Tampere 3   20 200     23 200
32. Senni Savikurki GB Helsinki 22 200         22 200
33. Juhani Tonteri Bay Lahti 14   7       21 0
34. Jesse Kallio TPS Turku     17 200 3,5   20,5 200
35. Santtu Tahvanainen OPS Oulu         20 200 20 200
36. Valtter Verronen CPS Kokkola     14   6   20 0
37. Antti Tukiainen Mistral Loviisa     18 200     18 200
38. Onni Riikonen Mainarit Varkaus         16 200 16 200
39. Katarina Sundberg IFK Maarianhamina 4   12       16 0
40. Otso Kahila HWT Kotka         14   14 0
41. Lassi Aalto TPS Turku         13   13 0
42. Timo Alho TKK Tampere 13           13 0
43. Kaaron Salomaa Bay Lahti         12   12 0
44. Petra Eriksson-Sola Nasevat Raisio 12           12 0
45. Ari Halme RäMe Lohja     9   2   11 0
46. Linus Boström Bay Lahti 11           11 0
47. Niko Oksanen AS Kouvola         11   11 0
48. Henry Laine TPS Turku 8           8 0
49. Jonna Jokinen Cherry Tampere 7           7 0
50. Jarmo Ahokas Bay Lahti     6,5       6,5 0
51. Kai Jyrkkä CPS Kokkola     6       6 0
52. Heidi Manninen Mercur Helsinki 5           5 0
53. Henrik Puumala TKK Tampere         4   4 0
54. Kari Murtomäki Alfa BC Raisio     4       4 0
55. Panu Varis Ice-Bowling Ylä-Savo     4       4 0
56. Toni Toivonen Patteri Helsinki         4   4 0
57. Ari Valaranta Giants Pori     3       3 0
58. Kalle Pinomaa ET Kotka     2       2 0
59. Juho Rissanen Mainarit Varkaus         1,5   1,5 0
60. Emil Strömberg Bay Lahti 1           1 0

 

 

Naiset, 5 parasta         
        pisteet palkinnot
1. Sanna Pasanen Giants Pori 208 2200
2. Eliisa Hiltunen Bay Lahti 81 550
3. Marjo Hirvonen Joe's Gold Joensuu 28 200
4. Ani Juntunen Giants Pori 25 200
5. Vilma Salo Bay Lahti 24 200
           
Nuoret, 5 parasta         
        pisteet palkinnot
1. Juuso Rikkola TPS Turku 100 1500
2. Tomas Käyhkö Mainarit Varkaus 92 700
3. Teemu Putkisto Bay Lahti 91 900
4. Jesse Ahokas Bay Lahti 57 400
5. Lauri Sipilä Juvel-Team Hämeenlinna 52 400
           
Seniorit, 5 parasta        
        pisteet palkinnot
1. Teemu Raatikainen GB Helsinki 134 1700
2. Kimmo Lehtonen GB Helsinki 97 900
3. Petri Keituri TKK Tampere 76 500
4. Olli Hossi Tornados Helsinki 30 200
5. Mika Oksanen AS Kouvola 26 200
           
           
17 parasta finaaliin        
        pisteet palkinnot
1. Joonas Jähi GB Helsinki 126 1700
2. Perttu Jussila TKK Tampere 120 1200
3. Jari Ratia Bay Lahti 110 800
4. Sami Lampo TKK Tampere 81 900
5. Samu Valaranta TPS Turku 75 1500
6. Samuli Tiainen Siniset Riihimäki 58 400
7. Riku-Petteri Kivelä WRB Seinäjoki 51 500
8. Petteri Salonen TKK Tampere 51 350
9. Jarno Marjakangas TPS Turku 38 200
10. Kert Truus GB Helsinki 37 500
11. Sami Konsteri Bay Lahti 35 600
12. Matti Virta TKK Tampere 32 0
13. Simon Susiluoto AS Kouvola 26 0
14. Pyry Puharinen GB Helsinki 24 200
15. Krista Pöllänen Bay Lahti 23 350
16. Vesa Villman TKK Tampere 23 200
17. Senni Savikurki GB Helsinki 22 200




« Palaa