Muut uutiset

Tulosta

Junnu Tourin viides osakilpailu ratkotaan sunnuntaina - livelähetys valitettavasti peruttu

10.02.2019

Junnu Tourin DV8-osakilpailua on keilattu neljä karsintaerää Kotkassa. SKL:n livelähetys on jouduttu perumaan yhteysongelmien takia.

Junnu Tourin kauden viidettä osakilpailua on Kotkassa jäljellä yksi karsintaerä, minkä jälkeen vuorossa on jatkopelit klo 14:00 alkaen. 

Sunnuntaina ehdittiin pelata aamulla jo yksi karsintaerä, jonka parhaan tuloksen 1413 keilasi Nico Kärkkäinen. Hän oli myös lähellä aloittaa päivänsä 300 pisteen sarjalla heittämällä avaussarjaansa kymmenen kaadon jonon. Lopullinen tulos tästä sarjasta oli komea 289.  

Tytöistä neljännen karsintaerän paras oli Reetta Neuvonen tuloksella 1190. 

Viimeinen karsintaerä starttasi 11:30. SKL:n livelähetys on jouduttu perumaan johtuen keilahallin yhteysongelmista. Olemme pahoillamme tilanteesta.

Karsintaerä jälkeen loppukilpailuun etenevät tasoituksellisella tuloksella 15 parasta poikaa ja 7 parasta tyttöä.

Linkki kilpailun tuloksiin 

DV8-osakilpailun tilanne tällä hetkellä 

Pojat 

  nimi seura liitto tulos tas. yht.p. ka.
1. Niko Oksanen All Stars Kouvola 1460 0 1460 243,33
2. Simo Uosukainen ParKe Imatra 1393 48 1441 232,17
3. Nico Kärkkäinen Joe's Gold Joensuu 1413 0 1413 235,50
4. Rami Mukkula All Stars Kouvola 1407 0 1407 234,50
5. Niko Aleksi Paananen Ice-Bowling Ylä-Savo 1392 0 1392 232,00
6. Roni Leskinen Bay Lahti 1276 96 1372 212,67
7. Simon Susiluoto Valtti Lahti 1314 0 1314 219,00
8. Panu Varis Ice-Bowling Ylä-Savo 1306 0 1306 217,67
9. Leevi Saikkala GB Helsinki 1233 48 1281 205,50
10. Oskari Reponen TuWe Turku 1215 48 1263 202,50
11. Lauri Kivioja TKK Tampere 1214 48 1262 202,33
12. Riku Kovanen Lo-Star Loviisa 1254 0 1254 209,00
13. Tomi Turunen Joe's Gold Joensuu 1254 0 1254 209,00
14. Tomi Sirkki GH Rauma 1204 48 1252 200,67
15. Nico Olsson SQB Bowlers Seinäjoki 1245 0 1245 207,50
16. Jami Salonen JBC Jyväskylä 1204 0 1204 200,67
17. Lars Knittler GB Helsinki 1148 96 1244 191,33
18. Risto Kastinen Juvel-Team Hämeenlinna 1144 96 1240 190,67
19. Sebastian Ros Boltsi-72 Helsinki 1219 0 1219 203,17
20. Santeri Viljanen Ke-Ka-53 Pori 1113 96 1209 185,50
21. Arttu Reinikainen Ice-Bowling Ylä-Savo 1208 0 1208 201,33
22. Dmitrii Alimpiev GB Helsinki 1151 48 1199 191,83
23. Joonas Reponen TuWe Turku 1133 48 1181 188,83
24. Roni Huovila All Stars Kouvola 1176 0 1176 196,00
25. Kaito Stenroos Cosmic Järvenpää 1117 48 1165 186,17
26. Mikael Bianciardi TuWe Turku 1105 48 1153 184,17
27. Lassi Kaunonen GH Rauma 1136 0 1136 189,33
28. Tuomas Lahtinen GH Rauma 1136 0 1136 189,33
29. Juho Kukkonen JBC Jyväskylä 1131 0 1131 188,50
30. Matias Shrader GB Helsinki 1033 96 1129 172,17
31. Karo Hilokoski Boltsi-72 Helsinki 1074 48 1122 179,00
32. Santtu Nieminen Bay Lahti 1000 96 1096 166,67
33. Niko Rasi Alfa B C Raisio 1078 0 1078 179,67
34. Larri Lamminpää Kolaus Kuopio 978 96 1074 163,00
35. Antonio Valtonen GB Helsinki 936 96 1032 156,00
36. Jere Turunen XB Etelä-Karjala 993 0 993 165,50
37. Jesse Helminen Giants Pori 918 48 966 153,00
38. Lassi Lehto Ke-Ka-53 Pori 800 0 800 133,33

Tytöt 

  nimi seura liitto tulos tas. yht.p. ka.
1. Mila Nevalainen Juvel-Team Hämeenlinna 1247 0 1247 207,83
2. Vilma Salo Bay Lahti 1224 0 1224 204,00
3. Jonna Helminen Giants Pori 1159 48 1207 193,17
4. Reetta Neuvonen SalKei Salo 1190 0 1190 198,33
5. Jaana Rapeli Bay Lahti 1176 0 1176 196,00
6. Elli Koivisto Cherry Tampere 1165 0 1165 194,17
7. Veera Häkkinen IKK Imatra 1063 96 1159 177,17
8. Piitu Viianen Bay Lahti 1127 0 1127 187,83
9. Roosa Pusa IKK Imatra 1102 48 1150 183,67
10. Melina Vikström Nasevat Raisio 1036 96 1132 172,67
11. Essi Pakarinen TPS Turku 1125 0 1125 187,50
12. Stella Lökfors GB Helsinki 1017 96 1113 169,50
13. Anastasiy Fedorova GB Helsinki 1100 0 1100 183,33
14. Ella Rantamäki Cherry Tampere 1008 48 1056 168,00
15. Senni Savikurki GB Helsinki 1045 0 1045 174,17
16. Taru Heikku Ydke Eurajoki 978 48 1026 163,00
17. Kaisa Antikainen Kolaus Kuopio 1021 0 1021 170,17
18. Tiiamari Laukkanen PB Kouvola 923 96 1019 153,83
19. Tiina Heikku Ydke Eurajoki 885 96 981 147,50
20. Heta Toivonen Nasevat Raisio 963 0 963 160,50
21. Tea Mattila Bay Lahti 893 0 893 148,83
22. Anni Haataja Kolaus Kuopio 843 0 843 140,50
23. Jenniina Järvilä Cherry Tampere 632 96 728 105,33
24. Roosa Kivioja XX Tampere 615 96 711 102,50

« Palaa