Muut uutiset

Tulosta

Junnu Tourin Grande Finale käynnissä Tapiolassa

11.05.2019

Ensimmäisessä vaiheen kahdeksan sarjaa on pelattu ja seuraavaksi U20 sekä U16 pojat pelaavat kahdeksan parhaan pudotuspelit, joista neljä parasta jatkavat seuraavaan osioon.

Junnu Tour huipentuu tämän kauden osalta Tapiolassa, kun lauantaina keilataan sekä tytöissä että pojissa U20, U16 ja U13 Junnu Tourin finaalit.

Ensimmäisessä osiossa kaikki osallistujat keilaavat kahdeksan sarjaa. Tämän jälkeen U20 ja U16 pojissa kahdeksan parasta jatkavat pudotuspeleihin. Muissa ikäluokissa neljä parasta. 

Toisessa vaiheessa U20 ja U16 pojat pelaavat pudotuspelit, jotka pelataan paras kolmesta -systeemillä, eli kahdella sarjavoitolla pääsee jatkoon. Kahdeksan sarjan jälkeen paras pelaa kahdeksatta vastaan, toinen seitsemättä ja niin edelleen.

Kun kaikissa ikäluokissa neljä parasta ovat selvillä, pelataan välierät, joista myös kahdella voitolla pääsee oman ikäluokkansa Grande Finalen loppuotteluun. 

SKL tiedottaa päivän aikana, miten pelit etenevät. Tästä linkistä pääset SKL:n Junnu Tourin tulossivulle: 

Junnu Tourin tulokset

Kahdeksan sarjan avausosio on nyt keilattu ja seuraavaksi U20 ja U16 pojat aloittavat pudotuspelinsä, joissa ensimmäiseksi sijoittunut pelaa kahdeksatta vastaan, toinen seitsemättä ja niin edelleen. Jatkoon pääsee kahden sarjan voitolla. 

Muissa ikäluokissa avausosion neljä parasta jatkavat suoraan neljän parhaan pudotuspeleihin, jotka pelataan sen jälkeen, kun U20 ja U16 pojat ovat selvittäneet neljä parasta keilaajaa.

U20 pojat: 

sij. nimi seura liitto tulos ka. X s. 1. srj. 2. srj. 3. srj. 4. srj. 5. srj. 6. srj. 7. srj. 8. srj.
1. Jesse Ahokas Bay Lahti 1671 208,88   8 233 181 221 161 190 203 235 247
2. Joni Kärkkäinen Ice-Bowling Ylä-Savo 1632 204,00   8 195 226 224 235 213 168 203 168
3. Panu Varis Ice-Bowling Ylä-Savo 1613 201,63   8 230 197 189 223 207 157 221 189
4. Nico Olsson SQB Bowlers Seinäjoki 1593 199,13   8 194 233 197 245 154 177 199 194
5. Niko Aleksi Paananen Ice-Bowling Ylä-Savo 1589 198,63   8 151 198 199 246 166 232 217 180
6. Simon Susiluoto Valtti Lahti 1581 197,63   8 170 197 243 204 220 123 235 189
7. Tomi Turunen Joe's Gold Joensuu 1565 195,63   8 146 177 237 163 202 280 188 172
8. Nico Kärkkäinen Joe's Gold Joensuu 1564 195,50   8 160 278 217 172 213 152 174 198
9. Miko Hallikainen Slaikkarit Imatra 1518 189,75   8 200 195 208 245 191 163 157 159
10. Arttu Reinikainen Ice-Bowling Ylä-Savo 1449 181,13   8 191 187 175 169 181 160 192 194
11. Jami Salonen JBC Jyväskylä 1446 180,75   8 173 169 205 244 184 174 157 140
12. Niko Rasi Alfa B C Raisio 1431 178,88   8 183 226 188 168 164 197 154 151

 

U20 tytöt: 

1. Teea Mäkelä TPS Turku 1720 215,00   8 235 219 236 214 191 200 237 188
2. Jaana Rapeli Bay Lahti 1549 193,63   8 191 164 243 218 185 194 195 159
3. Elli Koivisto Cherry Tampere 1526 190,75   8 168 178 206 206 178 215 172 203
4. Anastasiy Fedorova GB Helsinki 1448 181,00   8 158 202 173 170 202 172 202 169
5. Marjaana Hytönen TPS Turku 1377 172,13   8 136 210 178 153 202 174 154 170
6. Senni Savikurki GB Helsinki 852 170,40   5 173 178 151 184 166      

 

U16 pojat: 

sij. nimi seura liitto tulos ka.   s. 1. srj. 2. srj. 3. srj. 4. srj. 5. srj. 6. srj. 7. sjr. 8. srj.
1. Oskari Salmivesi TKK Tampere 1711 213,88   8 191 224 218 205 195 218 235 225
2. Dmitrii Alimpiev GB Helsinki 1687 210,88   8 168 234 246 168 192 204 223 252
3. Simo Uosukainen ParKe Imatra 1596 199,50   8 204 173 161 187 222 257 194 198
4. Eemeli Norkooli Alfa B C Raisio 1579 197,38   8 169 200 167 177 168 218 257 223
5. Simon Tissarinen CPS Kokkola 1562 195,25   8 188 177 214 144 226 192 204 217
6. Rami Mukkula All Stars Kouvola 1562 195,25   8 188 201 178 174 211 199 207 204
7. Otso Kahila Mistral Loviisa 1546 193,25   8 194 169 204 215 162 171 216 215
8. Onni Riikonen Mainarit Varkaus 1545 193,13   8 181 215 177 215 185 162 199 211
9. Leevi Saikkala GB Helsinki 1536 192,00   8 206 145 167 242 172 221 197 186
10. Jani Soukka KaBow Kalajoki 1488 186,00   8 214 131 167 186 210 213 167 200
11. Atte Broms TKK Tampere 1477 184,63   8 133 215 180 222 201 170 190 166
12. Lauri Kivioja TKK Tampere 1440 180,00   8 147 183 203 170 148 206 186 197

 

U16 tytöt: 

sij. nimi seura liitto tulos ka. X s. 1. srj. 2. srj. 3. srj. 4. srj. 5. srj. 6. srj. 7. srj. 8. srj.
1. Roosa Pusa IKK Imatra 1471 183,88   8 177 182 148 201 191 190 190 192
2. Piitu Viianen Bay Lahti 1455 181,88   8 203 158 177 196 213 179 155 174
3. Mila Nevalainen Juvel-Team Hämeenlinna 1431 178,88   8 222 213 154 147 173 185 170 167
4. Sonja Remes Kolaus Kuopio 1292 161,50   8 155 159 192 147 146 151 178 164
5. Nanna Salakka WBT Varkaus 1243 155,38   8 126 164 159 163 140 165 161 165
6. Ella Rantamäki Cherry Tampere 1241 155,13   8 152 145 159 161 168 163 156 137

 

U13 pojat: 

sij. nimi seura liitto tulos ka. X s. 1. srj. 2. srj. 3. srj. 4. srj. 5. srj. 6. srj. 7. srj. 8. srj.
1. Miro Saari KaBow Kalajoki 1592 199,00   8 149 234 210 232 236 209 156 166
2. Luukas Väänänen Joe's Gold Joensuu 1410 176,25   8 165 224 221 171 146 192 155 136
3. Jussi Laine GB Helsinki 1407 175,88   8 180 162 202 157 179 158 207 162
4. Roni Leskinen Bay Lahti 1389 173,63   8 180 205 137 192 153 213 153 156
5. Santeri Viljanen Ke-Ka-53 Pori 1377 172,13   8 207 171 178 167 164 169 147 174
6. Larri Lamminpää Kolaus Kuopio 1280 160,00   8 141 166 161 178 131 143 180 180

 

U13 tytöt: 

sij. nimi seura liitto tulos ka. X s. 1. srj. 2. srj. 3. srj. 4. srj. 5. srj. 6. srj. 7. srj. 8. srj.
1. Veera Häkkinen IKK Imatra 1261 157,63   8 155 178 157 178 142 158 171 122
2. Stella Lökfors GB Helsinki 1137 142,13   8 144 149 159 134 177 133 117 124
3. Melina Vikström Nasevat Raisio 1126 140,75   8 142 134 137 131 147 165 132 138
4. Tiina Heikku Ydke Eurajoki 1040 130,00   8 147 126 113 146 116 134 109 149
5. Roosa Kivioja XX Tampere 964 120,50   8 136 107 145 94 107 136 128 111
6. Jenniina Järvilä Cherry Tampere 0     0                

« Palaa