SM-kilpailut

Tulosta

Miesten A-tason SM-loppukilpailun toinen osio

Loppukilpailun toinen osio on käynnissä Turussa.

19.05.2019

Turun Kupittaalla keilataan sunnuntaina kello 10:00 alkaen miesten A-tason SM-loppukilpailun toinen osio, jossa on mukana 24 keilaajaa.

Kärjessä päivään lähtee Matti Virta lauantain kahdeksan sarjan tuloksella 1940. Toisessa osiossa 24 keilaajaa pelaavat kahdeksan sarjaa eilisiin pisteisiin. 16 sarjan jälkeen 12 parasta jatkavat round robin otteluihin kello 14:00 alkaen.

Seuraamme pelejä sivuillamme sarjoittain. Voitte katsoa pelejä myös online scoringin kautta sekä SKL:n youtube kanavalta. Selostajana toimii Timo Palermaa ja kommentaattorina vierailevat Sami Konsteri ja Olli Pakonen.


Livelähetys

Online scoring

 

Olli Pakonen

Turku 18.-19.5.2019                              
                                     
  Tilanne 8+8 sarjaa                                
                                     
        8s.   7s. yht. X ka.   1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.
  1) Samu Valaranta TPS, Turku 1925   1967 3892   243,3   279 215 279 224 279 215 209 267
  2) Jesse Lindholm RäMe, Lohja 1870   1998 3868   241,8   258 279 300 231 211 269 227 223
  3) Niko Oksanen All Stars, Kouvola 1809   2000 3809   238,1   276 269 245 268 268 228 198 248
  4) Joonas Jehkinen Mainarit, Varkaus 1848   1956 3804   237,8   279 244 246 227 258 259 217 226
  5) Juuso Tiainen Siniset, Riihimäki 1900   1877 3777   236,1   259 278 206 233 256 223 206 216
  6) Juha Ollonqvist OPS, Oulu 1789   1987 3776   236,0   237 213 259 228 299 233 276 242
  7) Joonas Jähi GB, Helsinki 1845   1917 3762   235,1   279 279 248 269 202 247 191 202
  8) Juho Rissanen Mainarit, Varkaus 1929   1829 3758   234,9   230 214 257 270 217 194 224 223
  9) Kimmo Lehtonen GB, Helsinki 1909   1804 3713   232,1   203 248 236 159 238 256 191 273
  10) Mika Luoto Pinjets, Hyvinkää 1866   1843 3709   231,8   232 268 248 200 245 187 224 239
  11) Petteri Salonen TKK, Tampere 1857   1821 3678   229,9   236 254 290 212 216 236 200 177
  12) Tomas Käyhkö Mainarit, Varkaus 1888   1776 3664   229,0   213 247 212 211 245 219 234 195
  13) Jari Ratia Bay, Lahti 1799   1847 3646   227,9   248 226 217 299 210 214 233 200
  14) Linus Boström Bay, Lahti 1912   1733 3645   227,8   210 175 280 236 260 162 207 203
  15) Oskar Welin Komet, Maarianhamina 1779   1850 3629   226,8   237 232 254 223 236 244 189 235
  16) Kalle Kuronen Steelers, Helsinki 1796   1814 3610   225,6   259 258 238 234 187 193 225 220
  17) Riku-Petteri Kivelä WRB, Seinäjoki 1797   1810 3607   225,4   214 224 217 235 211 234 247 228
  18) Matti Virta TKK, Tampere 1940   1663 3603   225,2   215 224 265 226 180 194 198 161
  19) Juhani Tonteri Bay, Lahti 1773   1825 3598   224,9   265 237 177 186 195 279 238 248
  20) Tony Ranta TPS, Turku 1800   1724 3524   220,3   258 236 233 221 225 193 187 171
  21) Niko Liukkonen GH, Rauma 1766   1705 3471   216,9   224 178 213 235 214 193 190 258
  22) Jari Hurri Ysisata, Varkaus 1779   1686 3465   216,6   223 192 211 219 212 234 186 209
  23) Niko Haldén BC Story, Vantaa 1766   1684 3450   215,6   211 249 235 203 202 229 173 182
  24) Sami Päiväniemi Veljmiehet, Kuopio 1793   1653 3446   215,4   195 211 234 232 169 229 223 160

 

 

 

 

 

 

 


« Palaa