SM-kilpailut

Tulosta

Miesten B-tason SM-loppukilpailu käynnissä Turussa

Miesten B-tason loppukilpailu on käynnissä Turussa.

25.05.2019

Turun Kupittaalla keilataan lauantaina miesten B-tason SM-loppukilpailu. 

Loppukilpailuun selviytyi alkukilpailun 40 parasta. Aluksi keilataan kahdeksan sarjaa nollilta, minkä jälkeen kahdeksan parasta jatkavat round robin otteluihin kello 15:00. Kolme parasta keilaavat mitaleista pudotuspeleissä kello 17:30 alkaen. 

Seuraamme pelejä sivuillamme sarjoittain. Voitte seurata pelejä myös online scoringin kautta.

Online scoring

 
Olli Pakonen

Miesten B-SM loppukilpailu, 25.5.2018 Turku                    
                         
      8s. ka. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.
1. Leevi Saikkala GB, Helsinki 1748 218,5 269 237 257 223 231 201 144 186
2. Henrik Löflund DBS, Tammisaari 1726 215,8 233 212 210 204 215 181 215 256
3. Olavi Särkilahti Kierrehirmut, Ylöjärvi 1714 214,3 235 253 202 201 233 182 196 212
4. Aleksi Reen Cosmic, Järvenpää 1711 213,9 210 203 208 171 258 214 235 212
5. Juho Karttunen Into, Kemi 1669 208,6 214 190 194 231 169 245 161 265
6. Jussi Stenroos Ke-Ro, Helsinki 1666 208,3 256 236 172 194 205 202 202 199
7. Janne Stenroos Ke-Ro, Helsinki 1648 206,0 234 193 203 157 213 202 209 237
8. Joni Hietala Seiskat, Tampere 1644 205,5 188 206 214 214 234 183 200 205
9. Marko Sivonen X-COM, Lappeenranta 1636 204,5 185 217 222 232 218 168 193 201
10. Riku Rosenvall Ke-Ka-53, Pori 1636 204,5 226 181 194 234 196 177 193 235
11. Markus Forsström Eleven, Vantaa 1633 204,1 228 208 205 208 182 169 214 219
12. Hoang Vu Tran JBT, Järvenpää 1609 201,1 164 212 231 166 257 198 185 196
13. Lauri Kivioja TKK, Tampere 1583 197,9 200 199 208 142 207 200 217 210
14. Jan Fäldt HIFK, Helsinki 1580 197,5 182 158 171 187 189 200 204 289
15. Pasi Tolonen PeBo, Ylä-Savo 1572 196,5 157 196 278 162 177 205 172 225
16. Kalevi Kautonen Ratas, Turku 1562 195,3 236 201 178 237 191 187 191 141
17. Jari Rantanen TuWe, Turku 1562 195,3 213 213 198 141 177 235 171 214,0
18. Timo Lampi SQB Bowlers, Seinäjoki 1552 194,0 203 211 216 179 151 192 176 224
19. Jani Karttunen Into, Kemi 1549 193,6 201 190 191 170 168 183 235 211
20. Jori Kaijanen TuWe, Turku 1548 193,5 183 174 193 165 216 213 195 209
21. Saul Kojo Jousi, Simpele 1531 191,4 268 185 174 178 193 160 193 180
22. Pertti Palmio HVV, Helsinki 1527 190,9 182 153 189 191 213 236 190 173
23. Antero Jämsä Watteri, Varkaus 1512 189,0 219 213 192 187 153 156 197 195
24. Paavo Muhonen JsK, Kauhajoki 1510 188,8 151 198 202 214 205 185 204 151
25. Janne Valtanen HyKe, Hyvinkää 1504 188,0 191 171 199 162 205 182 225 169
26. Juhani Virtanen SP, Vantaa 1493 186,6 182 194 192 186 178 174 231 156
27. Kari Korelin Argon, Vantaa 1489 186,1 188 170 191 152 184 177 192 235
28. Harri Rämänen Valtti, Lahti 1471 183,9 171 196 201 212 173 209 138 171
29. Hannu Jääskeläinen Valtti, Lahti 1429 178,6 203 138 187 154 202 172 193 180
30. Pasi Santaluoto Pinbusters, Raisio 1428 178,5 176 148 171 184 147 201 199 202
31. Mika Heikkilä ME-85, Eura 1427 178,4 168 189 214 171 186 166 179 154
32. Petri Lammi RBC, Tammisaari 1416 177,0 157 192 190 190 192 182 148 165
33. Niki Järvinen Valtti, Lahti 1409 176,1 212 203 155 159 174 139 196 171
34. Kaito Stenroos Cosmic, Järvenpää 1405 175,6 202 173 204 174 188 153 110 201
35. Heikki Kononen Rkm-89, Ylivieska 1342 167,8 155 198 193 183 161 127 155 170
36. Jorma Kupi Siluetti, Eura 0 0,0 poissa              
37. Markku Virkkala Tornados, Helsinki 0 0,0 poissa              
38. Timo Hänninen Ysisata, Varkaus 0 0,0 poissa              
39. Reijo Paakkonen SeitenViis, Kerava 0 0,0 poissa              
40. Veli-Matti Mäkelä OLS, Oulu 0 0,0 poissa              

« Palaa