PARAKEILACUPIN OSAKILPAILUT

Parakeilacup Jyväskylä 7.-8.11.2020

Ounas-Keilan Ukko Törmänen heitti 300 pisteen sarjan Parakeilacupin 2. osakilpailun viidenteen sarjaan.

Tulokset

Kokonaispisteiden jälkeen suluissa keskiarvo ja viimeisenä keilacupin cup-pisteet tästä osakilpailusta/kokonaismäärä

A-luokka

1 SAARINEN JONI TIKS Uumu 170 205 188 242 189 217 1211 (201,8) 30/30
2 KUKKOHOVI TUOMO Laaki Oulun KV 182 169 184 213 169 215 1132 (188,7) 26/52
3 TÖRMÄNEN UKKO O-K RoKV 141 162 154 191 300 182 1130 (188,3) 23/41 
4 VIRKKUNEN SEPPO FSB VSN 159 210 177 199 174 192 1111 (185,2) 20/20
5 KOIVUKANGAS TATU DC Oulun KV 188 160 179 158 223 195 1103 (183,8) 18/48
6 NÄSILÄ TUIJA Ten Pins HUN 180 180 184 201 185 141 1071 (178,5) 16/16
7 JÄÄSKELÄINEN VELI Tappi TSN 145 203 194 169 166 180 1057 (176,2) 14/14
8 RUOKONEN JESSE Kiila Riihim KV 157 170 177 147 190 187 1028 (171,3) 12/12
9 TIRRONEN JANNE TBT Uumu 160 186 179 211 148 130 1014 (169,0) 10/10
10 SUOMINEN TERO Rkm-Lahti P-H MuMa 123 202 163 169 161 163 981 (163,5) 8/8
11 SIPI KARI Bay PHN 151 153 163 199 144 168 978 (163,0) 6/6
12 MARTIKAINEN ESA OB HUN 182 151 142 192 127 161 955 (159,2) 4/20
13 NISSINEN RAINER Tuubi-71 Uumu 125 140 159 194 166 165 949 (158,2) 3/3
14 AVILA MARTTI GB KSK 145 125 174 155 170 159 928 (154,7) 2/2

B-luokka
1 HAUKIKARI ELMERI TPS Turun KV 152 246 167 196 201 214 1176 (196,0) 30/53
2 KOSKINEN JOHANNA Laaki Oulun KV 201 138 158 192 156 169 1014 (169,0) 26/56
3 JÄNTTI ESKO Sepot-JKL KSK 187 176 157 154 139 188 1001 (166,8) 23/37
4 KOSKINEN PERTTU Laaki Oulun KV 144 134 162 171 162 190 963 (160,5) 20/38
5 VAPPULA VILLE Bay Lahden  KV 160 176 146 182 156 135 955 (159,2) 18/44
6 MÄKIVIRTA PETRI TGB KSN 203 152 171 115 120 179 940 (156,7) 16/16
7 VALMINEN REIMA Para PHN 133 140 139 157 139 231 939 (156,5) 14/14
8 OUVINEN HANNU OB Uumu 164 152 177 161 122 161 937 156,2 12/12
9 KOSKINEN MARI Seiskat TSN 158 197 99 184 167 131 936 (156,0) 10/10
10 RAUTIANEN OLAVI Para Uumu 174 147 118 137 158 200 934 155,7 8/8
11 LAAKSO JUUSO Siniset Hyvink KV 193 151 126 165 134 128 897 (149,5) 6/6
12 KOKKO HENNA SP Vantaan KV 147 147 165 143 128 164 894 (149,0) 4/4
13 ISAKSSON SARI GB KSK 114 151 149 169 167 129 879 (146,5) 3/23
14 KINNUNEN PERTTI Para PHN 131 148 147 116 161 172 875 (145,8) 2/2
15 RAJAMÄKI MIKA Para P-H MuMa 151 176 121 132 145 118 843 (140,5) 1/17
16 HOPPULA OSKARI Startti-Rollo RoKV 102 139 129 123 167 167 827 (137,8) 1/13
17 JOKINEN KARI Tappi TSN 117 152 134 161 116 147 827 (137,8) 1/1
18 PÖYRY JARMO Para HUN 81 85 145 139 151 100 701 (116,8) 1/1

C-luokka
1 JUSSILA OLLI Alfa B C Raision KV 163 126 126 129 155 121 820 (136,7) 30/30
2 RUNTTI MARKKU Seiskat TSN 90 153 136 119 166 141 805 (134,2) 26/26
3 MYKKÄNEN VESA Para HUN 107 126 137 112 150 133 765 (127,5) 23/23
4 SYRJÄ TAPANI Startti-Tre TSN 122 120 120 148 137 103 750 (125,0) 20/20
5 KARJA RIITTA KSB KSN 94 143 109 119 131 152 748 (124,7) 18/18
6 UKSKOSKI LEO Seiskat TSN 129 116 125 141 116 111 738 (123,0) 16/16
7 UOTINEN VEIJO Para Uumu 117 108 113 148 125 99 710 (118,3) 14/14
8 YRJÄNÄINEN LEENA Seiskat TSN 104 125 125 103 104 116 677 (112,8) 12/12

D-luokka
1 JOKINEN TOMI Para Vantaan KV 158 127 122 119 165 171 862 (143,7)  30/30
2 SIRVIÖ MAUNO VKK KSN 113 147 105 149 143 93 750 (125,0) 26/26
3 YLÄPELTO MARTTI Para EPN 120 92 108 101 99 152 672 (112,0) 23/23
4 JAAKONEN TARJA Para Uumu 106 98 87 120 121 115 647 (107,8) 20/20
5 KUKKOHOVI MARIKA Laaki Oulun KV 74 68 84 109 139 93 567 (94,5) 18/38

E-luokka
1 RÄSÄNEN MERVI Para EPN 104 78 110 104 96 105 597 (99,5) 30/30
2 MAKSIMAINEN KERSTIN Para KSK 104 88 88 106 77 104 567 (94,5) 26/49
3 VALMINEN PAULA Para KSN 80 96 71 77 51 69 444 74,0 23/23
4 PELTOMAA HANNU Para HUN 71 83 81 77 69 62 443 73,8 20/20
5 MÄKINEN LAURI Para KSK 53 78 78 95 66 55 425 70,8 18/48
6 RÄSÄNEN ESA Para EPN 70 79 74 48 57 71 399 66,5 16/16

=====
Parakeilacup Rovaniemi 17.10.2020

Kokonaispisteiden jälkeen suluissa keskiarvo ja viimeisenä keilacupin cup-pisteet

A-luokka
1 KOIVUKANGAS TATU DC Oulun KV 209 212 147 189 217 185 1159 (193,2) 30
2 KUKKOHOVI TUOMO Laaki Oulun KV 200 189 184 203 171 211 1158 (193,0) 26
3 YRJÄNHEIKKI MARKKU O-K Lapin MuMa 214 194 186 181 170 203 1148 (191,3) 23
4 PIENKELLOMÄKI JERE BC Story HUN 167 180 201 136 138 187 1009 (168,2) 20
5 TÖRMÄNEN UKKO O-K RoKV 131 172 140 179 151 154 927 (154,5) 18
6 MARTIKAINEN ESA SeMi HUN 123 163 124 155 128 130 823 (137,2) 16

B-luokka
1 KOSKINEN JOHANNA LAAKI Oulun KV 164 194 175 202 159 152 1046 (174,3) 30
2 VAPPULA VILLE BAY Lahden KV 172 149 169 148 200 158 996 (166,0) 26
3 HAUKIKARI ELMERI TPS Turun KV 172 152 139 182 147 155 947 (157,8) 23
4 ISAKSSON SARI GB KSK 135 222 128 159 145 152 941 (156,8) 20
5 KOSKINEN PERTTU Laaki Oulun KV 128 154 168 154 178 125 907 (151,2) 18
6 RAJAMÄKI MIKA Para P-H MuMa 155 127 132 145 141 175 875 (145,8) 16
7 JÄNTTI ESKO Sepot-JKL KSK 119 149 120 143 146 187 864 (144,0) 14
8 HOPPULA OSKARI Para RoKV 137 123 155 112 140 122 789 (131,5) 12

C-luokka
1 PIETILÄ SAMULI Para RoKV 152 177 190 157 150 143 969 (161,5) 30
2 SAAPUNKI JARNO Kaamos LAN 143 116 122 158 103 120 762 (127,0) 26

D-luokka
1 LOIJAS JUKKA Para LAN 161 96 122 120 127 141 767 (127,8) 30
2 HILTUNEN URPO Para LAN 97 111 121 122 164 96 711 (118,5) 26
3 JUNTUNEN TUUKKA Agents Oulun KV 136 126 108 117 110 112 709 (118,2) 23
4 KUKKOHOVI MARIKA LAAKI Oulun KV 97 117 82 75 109 115 595 (99,2) 20

E-luokka
1 MÄKINEN LAURI Para HUN 90 96 127 85 120 91 609 (101,5) 30
2 HAUTALAHTI SINIKKA Para KSK 73 69 91 85 74 68 460 (76,7) 26
3 MAKSIMAINEN KERSTIN Para KSK 68 58 61 106 73 64 430 (71,7) 23
4 AUER TEEMU Startti-Rollo RoKV 67 74 89 61 69 66 426 (71,0) 20

PARAKEILAILUN JOUKKUE-SM-KISAT 17.10.2020 ROVANIEMI

Kehitysvammaiset

1 Oulun kehitysvammaiset 1

KUKKOHOVI TUOMO 1158 (193,0)
KOSKINEN JOHANNA 1046 (174,3) +10 p./sarja = 1106
KOIVUKANGAS TATU 1159 (193,2)

Yhteensä 3423

2 Rovaniemen Kehitysvammaiset

HOPPULA OSKARI 789 (131,5)
PIETILÄ SAMULI 969 (161,5)
TÖRMÄNEN UKKO 927 (154,5)

Yhteensä 2685

3 Muu Suomi kehitysvammaiset

HAUKIKARI ELMERI 947 (157,8)
VAPPULA VILLE 996 (166,0)
AUER TEEMU 426 (71,0)

Yhteensä 2369

4 Oulun kehitysvammaiset 2 

KOSKINEN PERTTU 907 (151,2)
KUKKOHOVI MARIKA 595 (99,2) +10 p./sarja = 655
JUNTUNEN TUUKKA 709 (118,2)

Yhteensä 2271

Näkövammaiset

1 Helsingin ja Uudenmaan Näkövammaiset HUN

MÄKINEN LAURI 609 (101,5)
PIENKELLOMÄKI JERE 1009 (168,2)
MARTIKAINEN ESA 823 (137,2)

Yhteensä 2441

2 Kuurosokeat Keilailijat KSK

MAKSIMAINEN KERSTIN 430 (71,7) +10 p./sarja = 490
JÄNTTI ESKO 864 (144,0)
ISAKSSON SARI 941 (156,8) +10 p./sarja = 1001

Yhteensä 2355

3 Lapin Näkövammaiset LAN

HILTUNEN URPO 711 (118,5)
LOIJAS JUKKA 767 (127,8)
SAAPUNKI JARNO 762 (127,0)

Yhteensä 2240

=====

PARAKEILAILUN SM-KISAT 5.-6.9.2020 TAPIOLA

Näkö-, liikunta- ja kehitysvammaisten sekä elinsiirron saaneiden keilailun SM-kilpailut henkilökohtaisissa ja parisarjoissa 5.–6. syyskuuta 2020 Tapiolassa.

Lauantain 5.9.2020 tulokset

Näkövammaiset

SINGLEKILPAILU

NAISET

Alkukilpailu

  1. Tuija Näsilä HUN/Ten Pins 126 203 131 151 149 127 887 (147,8)
  2. Sari Isaksson KSK/GB 126 128 100 154 107 196 811 (135,2)
  3. Riitta Karja KSN/KSB 129 116 168 114 140 127 794 (132,3)
  4. Kerstin Maksimainen KSK/PARA 74 78 114 109 66 102 543 (90,5)
  5. Leena Yrjänäinen TSN/Seiskat 51 112 86 95 72 95 511 (85,2)

Välierä (2.–3)

  • Sari Isaksson KSK/GB 148+114= 262
  • Riitta Karja KSN/KSB 140+97= 237

Finaali

  • Tuija Näsilä HUN/Ten Pins 179+116= 295
  • Sari Isaksson KSK/GB 96+114= 210

Mitalijärjestys

  1. Tuija Näsilä HUN/Ten Pins
  2. Sari Isaksson KSK/GB
  3. Riitta Karja KSN/KSB

MIEHET

B1

Alkukilpailu

  1. Petri Mäkivirta KSN/TGB 161  111 166 159 104 127 828 (138,0)

B2

Alkukilpailu

  1. Martti Avila KSK/GB 142 147 102 131 165 145 832 (138,7)
  2. Esa Martikainen HUN/OB 152 135 126 125 133 146 817 (136,2)
  3. Esko Jäntti KSK/Sepot-JKL 164 108 128 125 153 129 807 (134,5)
  4. Leo Ukskoski TSN/Seiskat 115 97 111 160 132 93 708 (118,0)
  5. Kari Jokinen TSN/Tappi 122 98 98 92 125 76 611 (101,8)
  6. Hannu Peltomaa HUN/PARA 75 97 100 103 119 55 549 (91,5)
  7. Teemu Kumpu PHN Sal-Ke 81 89 55 88 74 78 465 (77,5)

Välierä (2.–3)

  • Esa Martikainen HUN/OB 150+203+28= 381
  • Esko Jäntti KSK/Sepot-JKL 192+161+24= 377

Välierä oli kahden sarjan jälkeen tasan 353-353, sääntöjen mukaan tasatilanteessa suoritetaan kahden (9. ja 10.) ruudun uusintoja, kunnes paremmuus on selvillä. Jatkoruuduissa Esa Martikainen voitti 28-24.

Finaali

  • Esa Martikainen HUN/OB 147+145= 290
  • Martti Avila KSK/GB 97+133=230

Mitalijärjestys

  1. Esa Martikainen HUN/OB
  2. Martti Avila KSK/GB
  3. Esko Jäntti KSK/Sepot-JKL

B3-B4

Alkukilpailu

  1. Jere Pienkellomäki HUN/BC Story 174 189 180 177 163 216 1099 (183,2)
  2. Veli Jääskeläinen TSN/Tappi 146 177 190 169 142 160 984 (164,0)
  3. Kari Sipi PHN/Bay 173 207 175 148 130 140 973 (162,2)
  4. Seppo Virkkunen VSN/FSB 157 172 203 128 141 146 947 (157,8)
  5. Soini Kuosma HUN/PARA 115 136 151 120 157 156 835 (139,2)
  6. Veikko Ranta TSN/Seiskat 99 143 144 114 113 114 727 (121,2)
  7. Vesa Mykkänen HUN/PARA 113 113 121 127 94 111 679 (113,2)
  8. Pertti Kinnunen PHN/PARA 74 126 88 88 142 132 650 (108,3)
  9. Jarmo Pöyry HUN/PARA 135 88 115 95 86 91 610 (101,7)
  10. Lauri Mäkinen KSK/PARA 25 29 26 51 48 28 207 (34,5)

Välierä (2.–3)

  • Kari Sipi PHN/Bay sai luovutusvoiton, koska Veli Jääskeläinen ei jatkanut kilpailua
  • Veli Jääskeläinen TSN/Tappi luovutus

Finaali

  • Jere Pienkellomäki HUN/BC Story 224+162= 386
  • Kari Sipi PHN/Bay 158+157= 315

Mitalijärjestys

  1. Jere Pienkellomäki HUN/BC Story
  2. Kari Sipi PHN/Bay
  3. Veli Jääskeläinen TSN/Tappi

PARIKILPAILU

B1+B2/B4

  1. Petri Mäkivirta KSN/TGB 161  111 166 159 104 127 828
    Riitta Karja KSN/KSB 129 116 168 114 140 127 794 + tas. 60 = 1682

B2-B4

  1. Jere Pienkellomäki HUN/BC Story 174 189 180 177 163 216 1099
    Esa Martikainen HUN/OB 152 135 126 125 133 146 817 = 1916
  2. Veli Jääskeläinen TSN/Tappi 146 177 190 169 142 160 984
    Veikko Ranta TSN/Seiskat 99 143 144 114 113 114 727 = 1711
  3. Martti Avila KSK/GB 142 147 102 131 165 145 832 (138,7)
    Esko Jäntti KSK/Sepot-JKL 164 108 128 125 153 129 807 =1639
  4. Pertti Kinnunen PHN/PARA 74 126 88 88 142 132 650
    Kari Sipi PHN/Bay 173 207 175 148 130 140 973 = 1623
  5. Jarmo Pöyry HUN/PARA 135 88 115 95 86 91 610
    Tuija Näsilä HUN/Ten Pins 126 203 131 151 149 127 887 + tas. 60 = 1557
  6. Soini Kuosma HUN/PARA 115 136 151 120 157 156 835
    Vesa Mykkänen HUN/PARA 113 113 121 127 94 111 679 = 1514
  7. Sari Isaksson KSK/GB 126 128 100 154 107 196 811 + tas. 60
    Kerstin Maksimainen KSK/PARA 74 78 114 109 66 102 543+ tas. 60 = 1474
  8. Leena Yrjänäinen TSN/Seiskat 51 112 86 95 72 95 511 + tas.60
    Leo Ukskoski TSN/Seiskat 115 97 111 160 132 93 708 = 1279
  9. Kari Jokinen TSN/Tappi 122 98 98 92 125 76 611
    Hannu Peltomaa HUN/PARA 75 97 100 103 119 55 549 = 1160
  10. Seppo Virkkunen VSN/FSB 157 172 203 128 141 146 947
    Lauri Mäkinen KSK/PARA 25 29 26 51 48 28 207 = 1154

Elinsiirron saaneet ja dialyysissa olevat

SINGLEKILPAILU

NAISET

Alkukilpailu

  1. Anneli Rand Kasi-Viis 134 118 138 143 133 161 827 (137,8)
  2. Ulla Saarinen UUMU/PARA 104 94 71 102 123 119 613 (102,2)
  3. Tarja Jaakonen UUMU/PARA 80 85 67 78 87 82 479 (79,8)

MIEHET

Alkukilpailu

  1. Petri Rapeli UUMU/UK88 145 233 158 156 153 136 981 (163,5)
  2. Tero Suominen PH-MuMa/RKM-Lahti 139 145 156 128 144 190 902 (150,3)
  3. Joni Saarinen UUMU/TIKS 105 125 158 139 152 180 859 (143,2)
  4. Janne Tirronen UUMU/TBT 111 142 154 139 115 142 803 (133,8)
  5. Olavi Rautiainen UUMU/PARA 117 154 173 100 108 131 793 (130,3)
  6. Mika Rajamäki PH-Mu-Ma/PARA 80 128 117 166 138 123 752 (125,3)
  7. Hannu Ouvinen UUMU/OB 111 154 98 128 122 116 729 (121,5)

Välierä (2.–3)

  • Joni Saarinen UUMU/TIKS 156+188= 344
  • Tero Suominen PH-MuMa/RKM-Lahti 128+151= 279

Finaali

  • Petri Rapeli UUMU/UK88 146+202= 344
  • Joni Saarinen UUMU/TIKS 171+137= 308

Mitalijärjestys

  1. Petri Rapeli UUMU/UK88
  2. Joni Saarinen UUMU/TIKS
  3. Tero Suominen PH-MuMa/RKM-Lahti

PARIKILPAILU

  1. Olavi Rautiainen UUMU/PARA 117 154 173 100 108 131 793
    Petri Rapeli UUMU/UK88 145 233 158 156 153 136 981 = 1764
  2. Tero Suominen PH-MuMa/RKM-Lahti 139 145 156 128 144 190 902
    Mika Rajamäki PH-Mu-Ma/PARA 80 128 117 166 138 123 752 =1654
  3. Janne Tirronen UUMU/TBT 111 142 154 139 115 142 803
    Hannu Ouvinen UUMU/OB 111 154 98 128 122 116 729 = 1532 *)
  4. Joni Saarinen UUMU/TIKS 105 125 158 139 152 180 859
    Ulla Saarinen UUMU/PARA 104 94 71 102 123 119 613 + tas.60 = 1532 *)
  5. Tarja Jaakonen UUMU/PARA 80 85 67 78 87 82 479 + tas.60
    Anneli Rand Kasi-Viis 134 118 138 143 133 161 827+tas.60 = 1426

*) Parikilpailussa ratkesi 3. ja 4. sija säännöllä tasatilanteessa kumman puhdas tulos (ilman tasoitusta) on parempi

Sunnuntain 6.9.2020 tulokset

Liikuntavammaiset

SINGLEKILPAILU

Alkukilpailu

  1. Veikko Pöysä Mikk.Inv./StMB 201 181 153 174 135 133 977 (162,8)
  2. Aaro Pylkkänen Mikk.Inv./StMB 92 149 178 184 127 122 863 (143,8)

PARIKILPAILU

  1. Veikko Pöysä Mikk.Inv./StMB 201 181 153 174 135 133 977
    Aaro Pylkkänen Mikk.Inv./StMB 92 149 178 184 127 122 863= 1840

Kehitysvammaiset

SINGLEKILPAILU

NAISET

Alkukilpailu

  1. Johanna Koskinen Laaki 137 144 114 141 150 168 854 (142,3)
  2. Henna Kokko SP 139 123 144 140 172 114 832 (138,7)
  3. Anna Pakarinen aCat 102 150 117 159 138 116  782 (130,3)
  4. Tarja Vihanto BC Imatra 140 90 125 118 115 97 685 (114,2)
  5. Jonna Lehtonen PARA 115 95 92 126 108 108 644 (107,3)
  6. Marika Kukkohovi Laaki 92 64 66 111 107 109 549 (91,5)

Välierä (2.–3)

  • Anna Pakarinen aCat 220+109=329
  • Henna Kokko SP 137+138= 275

Finaali

  • Johanna Koskinen Laaki 128+132+28+37= 325
  • Anna Pakarinen aCat 116+144+28+26= 314

Välierä oli kahden sarjan jälkeen tasan 260-260, sääntöjen mukaan tasatilanteessa suoritetaan kahden (9. ja 10.) ruudun uusintoja, kunnes paremmuus on selvillä. Jatkoruuduissa Johanna Koskinen voitti 65-54.

Mitalijärjestys

  1. Johanna Koskinen Laaki
  2. Anna Pakarinen aCat
  3. Henna Kokko SP

MIEHET

Alkukilpailu

  1. Tuomo Kukkohovi Laaki 146 145 204 167 175 183 1020 (170,0)
  2. Tatu Koivukangas DC 193 163 137 202 158 166 1019 (169,8)
  3. Ville Vappula Bay 178 165 176 172 139 185 1015 (169,2)
  4. Jesse Ruokonen Kiila 181 150 156 209 159 132 987 (164,5)
  5. Tomi Mäkipää Seiskat 169 126 165 149 156 169  934 (155,7)
  6. Lauri Leiniäinen BC Imatra 161 139 160 171 129 167 927 (154,5)
  7. Toni Välitalo VanKei 164 139 161 159 117 180 920 (153,3)
  8. Perttu Koskinen Laaki 145 159 122 157 159 158 900 (150,0)
  9. Elmeri Haukikari TPS 146 124 128 108 142 200 848 (141,3)
  10. Ukko Törmänen O-K 163 125 157 156 136 107 844 (140,7)
  11. Mika Niemeläinen BC Imatra 125 118 138 139 139 169 828 (138,0)
  12. Petro Hell Seiskat 129 155 130 114 151 120 799 (133,2)
  13. Tero Mäkipää Seiskat 116 102 135 124 173 133 783 (130,5)
  14. Juuso Laakso Siniset 92 125 122 130 131 128 728 (121,3)
  15. Markus Hynninen Seiskat 104 134 97 107 131 111 684 (114,0)
  16. Tomi Jokinen PARA 132 103 102 107 106 126 676(112,7)
  17. Riku Räsänen Seiskat 105 79 97 89 88 99 557 (92,8)
  18. Jon Mattsson Seiskat 87 86 103 104 81 89  550 (91,7)

Välierä (2.–3)

  • Ville Vappula Bay 172+173= 345
  • Tatu Koivukangas DC 158+131= 289

Finaali

  • Tuomo Kukkohovi Laaki 149+162= 311
  • Ville Vappula Bay 133+174= 307

Mitalijärjestys

  1. Tuomo Kukkohovi Laaki
  2. Ville Vappula Bay
  3. Tatu Koivukangas DC

PARIKILPAILU

NAISET

  1. Johanna Koskinen Laaki 137 144 114 141 150 168 854
    Henna Kokko SP 139 123 144 140 172 114 832 = 1686
  2. Anna Pakarinen aCat 102 150 117 159 138 116  782
    Jonna Lehtonen PARA 115 95 92 126 108 108 644 = 1426
  3. Tarja Vihanto BC Imatra 140 90 125 118 115 97 685
    Marika Kukkohovi Laaki 92 64 66 111 107 109 549 = 1234

MIEHET

  1. Tuomo Kukkohovi Laaki 146 145 204 167 175 183 1020
    Perttu Koskinen Laaki 145 159 122 157 159 158 900 = 1920
  2. Ville Vappula Bay 178 165 176 172 139 185 1015
    Elmeri Haukikari TPS 146 124 128 108 142 200 848 = 1863
  3. Lauri Leiniäinen BC Imatra 161 139 160 171 129 167 927 
    Mika Niemeläinen BC Imatra 125 118 138 139 139 169 828 = 1755
  4. Tomi Mäkipää Seiskat 169 126 165 149 156 169  934
    Petro Hell Seiskat 129 155 130 114 151 120 799 = 1733
  5. Toni Välitalo VanKei 164 139 161 159 117 180 920
    Tomi Jokinen PARA 132 103 102 107 106 126 676 = 1596
  6. Tero Mäkipää Seiskat 116 102 135 124 173 133 783
    Markus Hynninen Seiskat 104 134 97 107 131 111 684 = 1467
  7. Riku Räsänen Seiskat 105 79 97 89 88 99 557
    Jon Mattsson Seiskat 87 86 103 104 81 89  550 = 1107

UNIFIED-PARIKISA

  1. Elmeri Haukikari TPS 146 124 128 108 142 200 848
    Jarno Marjakangas TPS 199 266 237 224 236 259 1421 = 2269
  2. Tatu Koivukangas DC 193 163 137 202 158 166 1019
    Pentti Koivukangas DC 167 147 137 145 225 136 957 + tas. 216 = 2192
  3. Ville Vappula Bay 178 165 176 172 139 185 1015
    Ahti Vappula Bay 167 156 161 168 140 125 917 + tas. 216 = 2148
  4. Henna Kokko SP 139 123 144 140 172 114 832 + tas 60
    Jere Pienkellomäki HUN/BC Story 195 157 186 181 221 200 1140 + tas. 90 = 2122
  5. Ukko Törmänen O-K 163 125 157 156 136 107 844
    Tuomas Alaoja O-K 152 158 191 194 178 207 1080 + tas. 132  = 2056
  6. Lauri Leiniäinen BC Imatra 161 139 160 171 129 167 927
    Pasi Leiniäinen BC Imatra 135 161 166 178 164 136 940 + tas. 168 = 2035
  7. Anna Pakarinen aCat 102 150 117 159 138 116  782 + tas 60
    Eli Haga aCat 155 125 186 142 161 180  949 + tas. 210 = 2001
  8. Perttu Koskinen Laaki 145 159 122 157 159 158 900 = 1920
    Esko Jäntti KSK/Sepot-JKL 119 112 128 135 141 138 773 + 252 = 1925

Unified pareille laskettu tasoitukset tasoitustaulukosta 215-155 / 70 %