SUOMEN KEILAILULIITON HALLITUS 2023-2024
SKL:n hallituksen pöytäkirjat tästä linkistä.
Puheenjohtaja Olli Hossi, Helsinki
olli.hossi(at)keilailu.fi
Varapuheenjohtaja Jari-Pekka Laiho, Kaarina
jaripekka.laiho(at)gmail.com
Hannele Impola, Lahti, hannele.impola(at)vierumaki.fi
Olli Haakana, Jämsänkoski, illivon78(at)gmail.com
Janne Kolhonen, Lohja, jkolhonen(at)gmail.com
Ari Palm, Salo, ari.palm(at)kolumbus.fi
Pertti Tapola, Vantaa, tapola.pertti(at)gmail.com
Ossi Kauppi, Oulu, ossi.kauppi(at)gmail.com
Jorma Laatikainen, Joensuu, jorma.laatikainen(at)saunalahti.fi
Atte Lehtonen, Helsinki, atte.lehtonen(at)tarmin.fi
Hallituksen jäsenten henkilökohtaiset varajäsenet
Hannele Impola – Riikka Rautianen, Espoo
Olli Haakana – Tiina Viljakka, Tampere
Janne Kolhonen – Risto Spora, Vantaa
Ari Palm – Jaakko Räikkönen, Rauma
Pertti Tapola – Ari Tiainen, Kirkkonummi
Ossi Kauppi – Jari Kumpulainen, Oulu
Jorma Laatikainen – Jorma Summanen, Joensuu
Atte Lehtonen – Ismo Koso, Helsinki
Liittovaltuusto 2022-2024
Liittovaltuuston ja liittokokouksen pöytäkirjat
Puheenjohtaja Tuija Hiltunen, Tampere
hiltunen.tuijamarjatta(at)gmail.com
Varapuheenjohtaja Marko Saarni, Turku
marko.saarni(at)gmail.com
Helsinki (2) | 1.vara | 2.vara |
Kaj Kerbs, Helsinki | Risto Spora, Helsinki | Markku Pennanen, Helsinki |
Ari Tiainen, Helsinki | Janne Kolhonen, Helsinki | Pekka Turkki, Helsinki |
Uusimaa (2) | ||
Jorma Lappeteläinen, Lohja | Jarkko Vikström, Lohja | Sami Salin, Lohja |
Erkki Arima, Vantaa | Jukka Löfgren, Vantaa | Kimmo Nicklen, Vantaa |
Länsirannikko (3) | ||
Pekka Taavitsainen, Rauma | Sirpa Viljanen , Rauma | Pauli Hurnanen, Rauma |
Ari Kotiranta, Pori | Risto Tuomala, Pori | Simo Niemelä, Nakkila |
Marja Hongisto, Turku | Henri Haltia, Raisio | Hannu Riihimäki, Parainen |
Keski-Häme (2) | ||
Hannu Majamäki, Tampere | Jouko Lehtimäki, Tampere | Kari Lintunen, Tampere |
Markus Nevalainen, Hlinna | Pentti Rasila, Forssa | Timo Forsström, Valkeakoski |
Päijät-Häme (2) | ||
Jouko Leppänen, Riihimäki | Tomi Honkonen, Hyvinkää | Tuula Tamminen, Hyvinkää |
Pertti Salminen, Lahti | Simo Ruohtula, Heinola | Pekka Mitikka, Lahti |
Kaakkois-Suomi (2) | ||
Tommi Honkanen, Kotka | Jari Viinanen, Kotka | Ontrei Löövi, Kotka |
Mika Vento, Lappeenranta | Henry Friman, Loviisa | Jyrki Laakso, Loviisa |
Pohjanmaa (2) | ||
Kati Vähä-Koivisto, Seinäjoki | Hillevi Huhta, Kalajoki | Terttu Kohtanen, Kauhajoki |
Kim Norrgård, Närpiö | Taisto Koski, Kauhajoki | Kari Löfbacka, Ylivieska |
Keski-Suomi (1) | ||
Anna-Riikka Andersson, J:kylä | Olli Haakana, Jyväskylä | Juha Hård, Jyväskylä |
Savo-Karjala (2) | ||
Riitta Niemi, Mikkeli | Kari Tuomainen, Mikkeli | Jukka Oikari, Punkaharju |
Kaarlo Kekkonen, Ylä-Savo | Pekka Kinnunen, Keski-Savo | Satu Vehkamaa, Joensuu |
Pohjois-Suomi (2) | ||
Päivi Uusinarkaus, Tornio | Tuomas Uusinarkaus, Rniemi | Jorma Hipsi, Kemi |
Paavo Pakonen, Oulu | Jari Kumpulainen, Oulu | Mika Saarikivi, Oulu |
Naiskeilailun edustaja: Heidi Manninen, Helsinki Varalla: Leena Jokiniemi, Helsinki ja Krista Pöllänen, Lahti
Päävalmentaja: Jarmo Ahokas
Kilpailu- ja sarjavaliokunnan puheenjohtaja: Jarmo Tamminen
Veteraanivaliokunnan puheenjohtaja: Mikko Isakow
Nuoriso- ja koulutusvaliokunnan puheenjohtaja: Teija Laukkanen
Parakeilailun valiokunnan puheenjohtaja: Toni Toivonen
SKL:n kunniapuheenjohtaja: Harri Järvinen
Valiokunnat 2023 – 2024
Kilpailu- ja sarjavaliokunta | |||
Jarmo Tamminen | Hyvinkää, puheenjohtaja | kilpasarja(at)keilailu.fi | |
Ilkka Nenonen | Pori | ||
Tuomas Uusinarkaus | Rovaniemi | ||
Olli Haakana | Jyväskylä | sarjavastaava | |
Tiina Viljakka | Tampere | ||
Jukka Savolainen | Helsinki | ||
Nuoriso- ja koulutusvaliokunta | |||
Teija Laukkanen | Kuortane, puheenjohtaja | koulutusvaliokunta(at)keilailu.fi | |
Henri Haltia | Naantali | ||
Marja Hongisto | Turku | ||
Simo Uosukainen | Tampere | koulutuskoordinaattori | |
Heli Turja | Jyväskylä | ||
Juha Viberg | Kotka | ||
Veteraanivaliokunta | |||
Mikko Isakow | Kouvola, puheenjohtaja | veteraanivaliokunta(at)keilailu.fi | |
Ari Tiainen | Kirkkonummi | ||
Kalevi Estola | Pori | ||
Päivi Uusinarkaus | Rovaniemi | ||
Tapio Kuokkanen | Tampere | ||
Pertti Salminen | Lahti | ||
Terttu Kohtanen | Kauhajoki | ||
Talous- ja työvaliokunta | |||
Olli Hossi | Helsinki, puheenjohtaja | olli.hossi(at)keilailu.fi | |
Sami Järvilä | SKL | ||
Pentti Elo | Tampere | ||
Jari-Pekka Laiho | Turku | ||
Jari Honkanen | Helsinki | ||
Paavo Saarinen | Vantaa | ||
Parakeilailun valiokunta | |||
Toni Toivonen | puheenjohtaja | parakeilailu(at)keilailu.fi | |
Esko Jäntti | esko.jantti(at)pp2.inet.fi | ||
Jukka Kokko | jukka.kokko(at)kolumbus.fi | ||
Leena Yrjänäinen | leenayr(at)hotmail.com | ||
Janne Kolhonen | jkolhonen(at)gmail.com | ||
Petri Räbinä | petri.rabina(at)paralympia.fi | ||
Naisvaliokunta | |||
Heidi Manninen | Puheenjohtaja | naisvaliokunta@keilailu.fi | |
Hannele Impola | |||
Tiina Viljakka | |||
Riikka Rautiainen | |||
Jenni Styrman | |||
Marja Hongisto | |||