SUOMEN KEILAILULIITON HALLITUS 2021-2022

Puheenjohtaja Olli Hossi, Helsinki
olli.hossi(at)keilailu.fi
Varapuheenjohtaja Raimo Palokoski, Turku
raimo.palokoski(at)gmail.com

Arto Hyvönen, Kuopio, artokhyvonen(at)me.com
Hannele Impola, Lahti, hannele.impola(at)vierumaki.fi
Ossi Kauppi, Oulu, ossi.kauppi(at)gmail.com
Jani Koivukangas, Paimio, jani.koivukangas(at)hanhivaara.fi
Janne Kolhonen, Lohja, jkolhonen(at)gmail.com
Jorma Laatikainen, Joensuu, jorma.laatikainen(at)saunalahti.fi
Jari Ratia, Espoo, jari.ratia(at)gmail.com
Tuomas Sorsa, Lahti, sorsa.tuomas(at)gmail.com

Hallituksen jäsenten henkilökohtaiset varajäsenet

Arto Hyvönen – Juha Immonen, Varkaus
Hannele Impola – Heidi Manninen, Paimio
Ossi Kauppi – Jari Kumpulainen, Oulu
Jani Koivukangas – Jaakko Räikkönen, Rauma
Janne Kolhonen – Risto Spora, Vantaa
Jorma Laatikainen – Jorma Summanen, Joensuu
Jari Ratia – Jukka Nurminen, Porvoo
Tuomas Sorsa – Kalle Haapanen, Mikkeli

Liittovaltuusto 2020-2022

Puheenjohtaja Tuija Hiltunen, Tampere
tumahi(at)elisanet.fi
Varapuheenjohtaja Marko Saarni, Turku
marko.saarni(at)gmail.com

 Helsinki (2)                                   1.vara                                               2.vara
Kaj Kerbs, Helsinki                      Heikki Sarso, Helsinki                 Jorma Pailokari, Helsinki
Janne Kolhonen, Helsinki          Markku Pennanen, Helsinki       Timo Manninen, Helsinki
Uusimaa (2)
Jorma Lappeteläinen, Lohja      Jarkko Vikström, Lohja                Sami Salin, Lohja
Erkki Arima, Vantaa                     Jukka Löfgren, Vantaa                 Kimmo Nicklen, Vantaa
Länsirannikko (3)
Pekka Taavitsainen, Rauma      Seppo Kataja, Eura                          Keijo Uusitalo, Eurajoki
Ari Kotiranta, Pori                         Risto Tuomala, Pori                      Simo Niemelä, Nakkila
Marja Hongisto, Turku                 Ari Palm, Salo                                Kari Viman, Salo
Keski-Häme (2)

Hannu Majamäki, Tampere       Gunilla Lehtinen, Tampere          Perttu Jussila, Tampere
Markus Nevalainen, Hämeenlinna Pentti Rasila, Forssa                 Timo Forsström, Valkeakoski
Päijät-Häme (2)
Veli-Matti Hämäläinen, Riihimäki Jarmo Tamminen, Hyvinkää   Tuula Tamminen, Hyvinkää
Pertti Salminen, Lahti                  Simo Ruohtula, Heinola                 Raimo Koukonen, Lahti
Kaakkois-Suomi (2)

Tommi Honkanen, Kotka            Jari Viinanen, Kotka                       Ontrei Löövi, Kotka
Mika Vento, Lappeenranta         Henry Friman, Loviisa                     Jyrki Laakso, Loviisa
Pohjanmaa (2)
Kati Vähä-Koivisto, Seinäjoki    Hillevi Huhta, Kalajoki                    Terttu Kohtanen, Kauhajoki
Kenneth Rönnkvist, Vaasa         Taisto Koski, Kauhajoki                   Kari Löfbacka, Ylivieska
Keski-Suomi (1)
Olli Haakana, Jyväskylä             Juha Hård, Jyväskylä                        Anna-Riikka Andersson, Jyväskylä
Savo-Karjala (2)
Riitta Niemi, Mikkeli                     Kalle Haapanen, Mikkeli               Jukka Oikari, Savonlinna
Jorma Laatikainen, Joensuu     Kaarlo Kekkonen, Ylä-Savo             Väinö Kauhanen, Keski-Savo
Pohjois-Suomi (2)
Päivi Uusinarkaus, Tornio          Tuomas Uusinarkaus, Rovaniemi   Jorma Hipsi, Kemi
Paavo Pakonen, Oulu                 Juhani Niskanen, Oulu                        Mika Saarikivi, Oulu

Naiskeilailun edustaja: Heidi Manninen, Helsinki  Varalla: Nina Kovanen, Helsinki ja Krista Pöllänen, Lahti
Vastuuvalmentaja: Jarmo Ahokas
Kilpailu- ja sarjavaliokunnan puheenjohtaja: Jarmo Tamminen
Veteraanivaliokunnan puheenjohtaja: Pekka Vuorio
Nuoriso- ja koulutusvaliokunnan puheenjohtaja: Kai Hildén

Valiokunnat 2018 – 2020

Kilpailu- ja sarjavaliokunta  
Jarmo Tamminen Hyvinkää, puheenjohtaja kilpasarja(at)keilailu.fi
Ilkka Nenonen Pori
Olli Pakonen Helsinki
Jari Ratia Helsinki
Tiina Viljakka Tampere sarjavastaava
Kai Virtanen Helsinki
Nuoriso- ja koulutusvaliokunta
Kai Hildén Turku, puheenjohtaja koulutusvaliokunta(at)keilailu.fi
Marja Hongisto Turku
Piritta Maja Pori
Jaana Puhakka Helsinki
Eino Styrman Helsinki
Juha Viberg Kotka
Veteraanivaliokunta
Pekka Vuorio Hämeenlinna, puheenjohtaja veteraanivaliokunta(at)keilailu.fi
Mikko Isakow Kouvola
Jouko Laakio Pori
Juhani Niskanen Oulu
Tapio Kuokkanen Tampere
Jaakko Virkajärvi Lahti
Talous- ja työvaliokunta
Olli Hossi Helsinki, puheenjohtaja olli.hossi(at)keilailu.fi
Pentti Elo Tampere
Jouni Helminen Lahti
Jari Kallio Tampere
Raimo Palokoski Turku
Sami Järvilä SKL
Parakeilailun valiokunta  parakeilailu(at)keilailu.fi
Toni Toivonen puheenjohtaja
Esko Jäntti esko.jantti(at)pp2.inet.fi
Jukka Kokko jukka.kokko(at)kolumbus.fi
Arto Hyvönen artokhyvonen(at)me.com
Janne Kolhonen jkolhonen (at)gmail.com
Petri Räbinä petri.rabina(at)paralympia.fi