Ranking

Tulosta

Rankingin toinen erä

Toisen erän voittajaksi Tomas Käyhkö

16.09.2017

Rankingin-kiertueen ensimmäisen osakilpailun toinen erä

Toisesta erästä suoraan jatkoon selvisivät:
Tomas Käyhkö Mainarit Varkaus
Sanna Pasanen Giants Pori
Kimmo Lehtonen GB Helsinki
Pyry Puharinen GB Helsinki

Lisäksi tuloksen perusteella:
Riku-Petteri Kivelä WRB Seinäjoki A
Mika Oksanen AS Kouvola A
Petteri Salonen TKK Tampere A
Teemu Raatikainen GB Helsinki A
Olli Hossi Tornados Helsinki B
Samu Valaranta TPS Turku B
Sami Lampo TKK Tampere A
Eliisa Hiltunen Bay Lahti A
Senni Savikurki GB Helsinki A
Jesse Ahokas Bay Lahti A

Tuloksia päivitetään näillä sivuilla sarjoittain
Jarmo Tamminen

Karsinta, 8 sarjaa                                
Sija Nimi Seura Liitto Erä 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 8s. Yht. tas. yht. ka. tas. ka.
1. Tomas Käyhkö Mainarit Varkaus B 199 244 182 247 198 222 257 254 1803   1803 225,4 225,4
2. Sanna Pasanen Giants Pori B 212 192 225 240 224 185 211 210 1699 64 1763 212,4 220,4
3. Jari Ratia Bay Lahti A 224 161 222 181 223 248 235 245 1739   1739 217,4 217,4
4. Marjo Hirvonen Joe's Gold Joensuu A 236 180 246 184 226 185 222 176 1655 64 1719 206,9 214,9
5. Perttu Jussila TKK Tampere A 202 176 236 229 248 215 216 190 1712   1712 214,0 214,0
6. Petri Keituri TKK Tampere A 199 222 220 259 191 168 199 237 1695   1695 211,9 211,9
7. Riku-Petteri Kivelä WRB Seinäjoki A 187 243 181 212 195 259 170 232 1679   1679 209,9 209,9
8. Mika Oksanen AS Kouvola A 191 236 189 195 226 215 203 218 1673   1673 209,1 209,1
9. Petteri Salonen TKK Tampere A 163 170 217 203 219 187 213 300 1672   1672 209,0 209,0
10. Teemu Raatikainen GB Helsinki A 208 199 203 200 199 221 236 205 1671   1671 208,9 208,9
11. Kimmo Lehtonen GB Helsinki B 168 184 215 258 233 224 163 224 1669   1669 208,6 208,6
12. Pyry Puharinen GB Helsinki B 189 215 179 205 211 192 266 203 1660   1660 207,5 207,5
13. Olli Hossi Tornados Helsinki B 177 196 189 210 203 207 266 204 1652   1652 206,5 206,5
14. Samu Valaranta TPS Turku B 166 235 198 238 227 177 186 222 1649   1649 206,1 206,1
15. Sami Lampo TKK Tampere A 194 232 164 235 225 215 200 182 1647   1647 205,9 205,9
16. Eliisa Hiltunen Bay Lahti A 162 152 198 255 239 180 224 161 1571 64 1635 196,4 204,4
17. Senni Savikurki GB Helsinki A 138 204 161 180 268 203 233 172 1559 64 1623 194,9 202,9
18. Jesse Ahokas Bay Lahti A 134 156 252 173 210 238 201 258 1622   1622 202,8 202,8
19. Juhani Tonteri Bay Lahti A 164 170 188 268 166 193 211 257 1617   1617 202,1 202,1
20. Timo Alho TKK Tampere A 182 223 195 193 241 212 202 163 1611   1611 201,4 201,4
21. Petra Eriksson-Sola Nasevat Raisio B 199 226 210 178 181 181 179 191 1545 64 1609 193,1 201,1
22. Linus Boström Bay Lahti B 206 227 179 188 225 193 231 152 1601   1601 200,1 200,1
23. Samuli Tiainen Siniset Riihimäki B 211 218 173 164 180 258 222 169 1595   1595 199,4 199,4
24. Matti Virta TKK Tampere A 167 202 256 187 198 201 186 190 1587   1587 198,4 198,4
25. Henry Laine TPS Turku B 176 176 172 191 155 214 225 276 1585   1585 198,1 198,1
26. Jonna Jokinen Cherry Tampere A 219 198 177 207 192 170 176 180 1519 64 1583 189,9 197,9
27. Jarno Marjakangas TPS Turku B 163 219 237 163 212 186 164 238 1582   1582 197,8 197,8
28. Heidi Manninen Mercur Helsinki A 243 195 176 177 178 212 185 151 1517 64 1581 189,6 197,6
29. Katarina Sundberg IFK Mariehamn Mariehamn B 171 170 209 196 227 160 205 174 1512 64 1576 189,0 197,0
30. Vesa Villman TKK Tampere A 158 176 156 199 204 213 229 235 1570   1570 196,3 196,3
31. Joonas Jähi GB Helsinki B 189 178 215 197 209 159 181 235 1563   1563 195,4 195,4
32. Emil Strömberg Bay Lahti A 158 202 193 203 203 206 175 218 1558   1558 194,8 194,8
32. Santtu Tahvanainen OPS Oulu A 222 160 168 187 200 257 185 179 1558   1558 194,8 194,8
34. Joni Oksanen AS Kouvola A 178 161 193 214 203 244 173 188 1554   1554 194,3 194,3
35. Reija Lundén GB Helsinki B 150 234 185 180 208 194 157 179 1487 64 1551 185,9 193,9
36. Ari Halme RäMe Lohja B 179 143 211 192 220 204 205 181 1535   1535 191,9 191,9
37. Ani Juntunen Giants Pori B 190 165 158 157 177 175 213 234 1469 64 1533 183,6 191,6
38. Elice Piksilä GB Helsinki B 198 151 177 207 144 189 209 177 1452 64 1516 181,5 189,5
39. Miko Hallikainen Slaikkarit Imatra A 222 171 152 237 183 155 166 229 1515   1515 189,4 189,4
40. Jarmo Sinilaakso Mistral Loviisa B 139 255 200 173 211 146 179 208 1511   1511 188,9 188,9
41. Tero Suokas GB Helsinki B 145 178 191 227 232 150 214 171 1508   1508 188,5 188,5
42. Tuomas Kilpi Juvel-Team Hämeenlinna A 140 174 177 196 170 224 181 242 1504   1504 188,0 188,0
42. Onni Riikonen Mainarit Varkaus B 181 167 243 189 158 213 178 175 1504   1504 188,0 188,0
44. Olli-Pekka Pajari GB Helsinki A 187 176 190 212 182 211 181 156 1495   1495 186,9 186,9
45. Tuula Tamminen aCat Hyvinkää A 212 134 186 144 167 175 211 201 1430 64 1494 178,8 186,8
46. Lassi Aalto TPS Turku B 211 197 171 183 168 155 152 244 1481   1481 185,1 185,1
47. Vilma Salo Bay Lahti B 192 156 171 179 192 156 180 176 1402 64 1466 175,3 183,3
48. Vesa Saari BC Islanders Kalajoki A 168 200 185 167 193 157 171 220 1461   1461 182,6 182,6
48. Petri Riikonen Ysisata Varkaus B 181 149 173 210 190 205 172 181 1461   1461 182,6 182,6
50. Oskar Welin IFK Mariehamn Mariehamn B 138 180 192 160 212 221 187 170 1460   1460 182,5 182,5
51. Mikko Hirvonen Joe´s Gold Joensuu A 198 157 189 167 144 225 187 192 1459   1459 182,4 182,4
52. Kaaron Salomaa Bay Lahti A 214 167 194 176 197 154 171 180 1453   1453 181,6 181,6
53. Teea Mäkelä TPS Turku B 160 187 192 172 166 142 202 160 1381 64 1445 172,6 180,6
54. Simon Susiluoto AS Kouvola A 219 209 176 178 145 158 183 173 1441   1441 180,1 180,1
55. Antti-Matti Tikkanen Ice-Bowling Ylä-Savo A 184 185 162 213 154 180 174 187 1439   1439 179,9 179,9
56. Juho Havanko Kera Kerava B 190 178 193 178 166 178 181 171 1435   1435 179,4 179,4
56. Wiljami Hämäläinen Bay Lahti B 225 189 195 184 164 156 169 153 1435   1435 179,4 179,4
56. Markus Heinonen TKK Tampere A 143 238 190 224 172 173 153 142 1435   1435 179,4 179,4
59. Teemu Putkisto Bay Lahti B 203 150 181 195 204 138 206 157 1434   1434 179,3 179,3
60. Ari Tiainen KGB Helsinki B 176 136 210 169 162 179 191 210 1433   1433 179,1 179,1
61. Tommi Markkanen Mainarit Varkaus B 180 167 156 194 208 212 155 153 1425   1425 178,1 178,1
62. Helvi Nybakka Omenaiset Tampere A 203 191 188 165 144 136 157 168 1352 64 1416 169,0 177,0
63. Harri Järvinen GB Helsinki B 172 163 147 180 193 180 161 214 1410   1410 176,3 176,3
63. Reijo Saarinen MeKe Pori B 170 215 178 198 163 153 158 175 1410   1410 176,3 176,3
65. Markus Melanen GH Rauma B 169 195 178 177 172 170 172 173 1406   1406 175,8 175,8
65. Simo Uosukainen ParKe Imatra A 157 180 169 186 193 178 180 163 1406   1406 175,8 175,8
67. Henrik Puumala TKK Tampere A 177 151 177 187 188 181 196 146 1403   1403 175,4 175,4
68. Janne Kaukonen Patteri Helsinki B 140 161 195 222 170 161 146 198 1393   1393 174,1 174,1
69. Otso Kahila HWT Kotka B 200 158 158 189 155 164 142 222 1388   1388 173,5 173,5
70. Antti Tukiainen Mistral Loviisa B 150 178 176 157 195 208 142 178 1384   1384 173,0 173,0
71. Raimo Palokoski RC Pori B 167 126 200 198 172 172 188 155 1378   1378 172,3 172,3
72. Kalle Pinomaa ET Kotka B 179 149 162 151 141 161 224 206 1373   1373 171,6 171,6
73. Orvo Kaikkonen Destroyers Hanko B 168 165 181 150 178 170 143 186 1341   1341 167,6 167,6
74. Panu Varis Ice-Bowling Ylä-Savo A 146 145 201 171 161 186 177 153 1340   1340 167,5 167,5
75. Jukka Nurminen Mistral Loviisa B 141 174 161 181 166 188 151 175 1337   1337 167,1 167,1
76. Heikki Tikkanen Ice-Bowling Ylä-Savo A 173 180 163 139 184 185 190 121 1335   1335 166,9 166,9
77. Kai Jyrkkä CPS Kokkola A 159 164 150 153 190 187 168 162 1333   1333 166,6 166,6
78. Niko Liukkonen GH Rauma B 136 125 144 180 202 176 179 147 1289   1289 161,1 161,1
79. Peetu Pikkarainen Mainarit Varkaus B 161 148 137 156 171 168 187 158 1286   1286 160,8 160,8
80. Jarno Lahti TKK Tampere A 169 145 154 148 150 172 149 185 1272   1272 159,0 159,0
81. Sami Luoto Pinjets Hyvinkää A 156               156   156 156,0 156,0
82. Niko Oksanen AS Kouvola A                 0   0 0,0 0,0

« Palaa