Järjestötoiminta

Tulosta


Liittovaltuusto 2018-2020

(valittu liittokokouksessa 27.10.2018)

Puheenjohtaja  Jarkko Ruohoaho, Savonlinna  
Varapuheenjohtaja  Marko Saarni, Turku  
     
Varsinainen jäsen 1. varajäsen 2. varajäsen
Helsinki (2)    
Kaj Kerbs Heikki Sarso Jorma Pailokari
Janne Kolhonen Markku Pennanen Timo Manninen
     
Uusimaa (2)    
Jorma Lappeteläinen, Lohja Jukka Löfgren, Vantaa Erkki Arima, Vantaa
Ilkka Saari, Tuulusa                               Timo Hurri, Kerava Jukka Nurminen, Porvoo
     
Länsirannikko (3)    
Pekka Taavitsainen, Rauma Seppo Kataja, Eura Keijo Uusitalo, Eurajoki
Ari Kotiranta, Pori Risto Tuomala,  Pori Malin Jingstål, Ahvenanmaa
Marja Hongisto, Turku Ari Palm, Salo Kari Viman, Salo
     
Keski-Häme (3)    
Petri Mannonen, Tampere Hannu Majamäki, Tampere Tuomas Rissanen, Tampere
Markus Nevalainen, Hämeenlinna Pentti Rasila, Forssa Timo Forsström, Valkeakoski
Sami Hänninen, Ylöjärvi Gunilla Lehtinen, Tampere Mikko Nyman, Ylöjärvi
     
Päijät-Häme (1)    
Jarmo Tamminen, Hyvinkää Jouko Leppänen, Riihimäki Tuula Tamminen, Hyvinkää
     
Kaakkois-Suomi (1)    
Tommi Honkanen, Kotka Henry Friman, Loviisa Mika Vento, Lappeenranta
     
Pohjanmaa (3)    
Taisto Koski, Närpiö Pertti Suvisalmi, Seinäjoki Tomi Hemminki, Kauhajoki
Leif Tuomisalo, Kokkola Kari Löfbacka, Ylivieska Arto Sikkilä, Pietarsaari
Kati Vähä-Koivisto, Seinäjoki Hillevi Huhta, Kalajoki Terttu Kohtanen, Kauhajoki
     
Keski-Suomi (1)    
Olli Haakana, Jyväskylä Hannu Pääkkönen, Keuruu Juha Hård, Jyväskylä
     
Savo-Karjala (2)    
Kaarlo Kekkonen, Ylä-Savo Jukka Vehviläinen, Kuopio Miika Harinen, Joensuu
Kalle Haapanen, Mikkeli Olavi Laukkanen, Savonlinna Väinö Kauhanen, Keski-Savo
     
Pohjois-Suomi (2)    
Päivi Uusinarkaus, Tornio Tuomas Uusinarkaus, Oulu Jorma Hipsi, Kemi
Paavo Pakonen, Oulu Juhani Niskanen, Oulu Mika Saarikivi, Oulu
     
Naiskeilailun edustaja    
Heidi Manninen, Helsinki Piritta Maja, Seinäjoki Krista Pöllänen, Lahti
     
Maajoukkueen vastuuvalmentaja: Jarmo Ahokas, Lahti  
     
Valiokuntien edustajat:        
Kilpailu- ja sarjavaliokunnan puheenjohtaja: Jari Ratia, Helsinki  
Teknisen valiokunnan puheenjohtaja: Olli Pakonen, Vantaa  
Veteraanivaliokunnan puheenjohtaja: Pekka Vuorio, Hämeenlinna  
Nuoriso- ja koulutusvaliokunnan puheenjohtaja: Kai Hildén, Turku  
Markkinointi- ja tulevaisuusvaliokunta puheenjohtaja Markus Keskiruokanen